Sloboda ubedljiva u Užicu protiv ČSK-a

U najboljoj utakmici ove sezone Sloboda je vratila nadu publici u Užicu ubedljivom pobedom nad ekipom ČSK-a 5-1! Meč je počeo uobičajno za Slobodu ove sezone sporo i bez konkretne igre, ali od 19. minuta kreće goleada.

Glišović je počeo kada je iz neposredne blizine savladao Elesina, da bi prednost duplirali u 25. minutu iz jedanesterca. Siguran sa bele tačke je bio Živanović dok najlepši pogodak na utakmici postiže Stošković u 30. minutu. Više nego odličan šut sa preko 25 metara u donji levi ugao nemoćnog Elesina za ubedljivih 3:0. Đukić odmah na početku drugog dela daje priliku Dimitriju Markićeviću, junioru Slobode koji je to i opravdao golom u drugom minutu nastavka. Vučković je ubacio loptu pred gol gostiju, Markićević sve to ispratio i zatresao mrežu gostiju po četvrti put. Nakon tog gola igrači Slobode se opuštaju pa gosti dobijaju priliku da smanje vođstvo u 60.minutu. Još jedjedanaesterac, ovoga puta za ČSK Pivaru. Šutirao je Jović a Čubraković pogađa ciljanu stranu. Istim ritmom je Sloboda i nastavila, pa Nikolić zbog igranja rukom još jednom pokazuje prstom na jedanaest metara. Ovoga puta šutirao je kapiten Drašković, a Čubraković još jednom pokazuje talenat i sprečava goste da dođu do još jednog pogotka. Nakon što je Trifković u 78. posle odličnog prodora pogodio prečku, Markićević svojim drugim golom na ovoj utakmici  u 86.minutu donosi Slobodi prednost od 5:0.

Gosti su  uspeli da ublaže poraz u 88. kada je Živković sam prošao i zatresao mrežu danas odličnog Čubrakovića.

SLOBODA 5 – 1 ČSK-PIVARA

Sloboda: Čubraković, Andrić, Vučković, Mirić, Tamindžić, Glišović, Cvetić, Živanović , Plečić, Đorđević i Stošković.

ČSK: Elesin, Stepanov, Valiđo, Pantić, Drašković, Devetak, Zličić, Šljivančanin, Trifković, Živković i Sinđić.