Sudija Dalibor Manojlović, ponovo, po ko zna koji put oteo bodove Radničkom!

Kakav to čovek treba da bude, od kakvog materijala, da bi bio sudija Dalibor Manojlović. Koliko to u njemu drskosti, podle hrabrosti, ali i još nečeg, mora da ima, da bi izašao na teren i direktno pomogao Bežaniji, da u utakmici, koja može da bude sudbinska za Radnički direktno utiče na eventualno  ispadanje iz Lige.  Manojlović je  pomogao da Beogradjani osvoje bodove.  To se drugačije zove, ali mi  pristojnost ne dozvoljava !!!

Dalibora Manojlovića do sada pamtimo po lošem. Nije prvi put da otima od fudfbala, da "ubija" Radnički i da potom javno prizna da je ili morao tako, jednom u kafani u Knjaževcu u oči mi je to rekao, ili da to radi zato što je dobio takav zadatak.

Dalibor Manojlović nije mogao sam. Imao je tim. Miiloš Milićević iz Aleksandrovca je već u 5. minutu pustio ofsajd gostgima koji nisu iskoristili, da bi dva minuta kasnije, ponovo zažmurio, gosti nastavili, neko je ušao u 16 metara, sudar sa domaćim igračem i Dalibor Manojlović  "iz Knjaževac" je ponovo bio onaj stari – DALIBOR MANOJLOVIĆ. Drsko, kao  naručeno  pokazao je na penal i tako gostima otvorio utakmicu. Sudija koji završava "prljave poslove" imao je drugog pomoćnika u Vladimiru Djuričiću iz Leskovca i kontroloru Marinkoviću iz Sokobanje . Ekipa koja je došla u Pirot sa specijalnim zadatakom , da pošalje Radnički u niži rang!

Malo je fudbala bilo danas. Bilo je loših , nepovezanih akcija  sa obe strane. Manojlović je svojim načinom "sudjenja" išao na ruku gostima, dozvoljavao da, kao na izletu leže, da se golman valja po nekoliko minuta,  da ih hvataju "poznati grčevi" i da sve to smatra normalnim. Posebno kako se kretao, očigledno da ima prpblem s nogama i baš me čudi ko ga pustio  da sudi ovako ozbiljnu Ligu kad, siguran sam  da ni za 20 sekundi ne može da istrči "stotku".

Da je stavio  tronošku na centru i svirao za Bežaniju, bilo bi nekako potpuno normalno, jer je to i bez te tronoške tako izgledalo.

Manojlović je "majstor svog zanata"! Kada treba da "ubije" on to čini znalački kao danas. "Ubija" i smeje se !! da li vam je to poznato!?  Otvorio je  utakmicu za naručenog, potom pokazao "zube" domaćinu sa nekoliko žutih kartona i sve ostalo radio polako, kao na usporenoj traci. Nije  žurio  nigde,. Ne, nije  delio pravdu, već je ciljano razbijao ionako razbijene redove Radničkog.

Domaći su u meč ušli "na sve ili ništa" jer im je protivnik bio direktni  rival.

Penal u sedmom minutu uticao je na njihovo ponašanje, raspoloženje, osećaj za igru. Znao je to "majstor svog zanata" i svojim odlukama "kidao živce" domaćinu, gledaocima naravno.

Drugi gol, gosti su dali posle kiksa odbrane i to je bilo sve. Ostalo, šutiranje lopte skoro u Nišavu, ležanje na travi, opstrukcija igre... Neko reče imaju pravo na to. Da oni imaju. Ali zato postoji sudija koji procenjuje da li je sve to uradjeno s namerom ili u žaru igre. Dalibor Manojlović ništa nije video. Brojke na semaforu, očigledno, činile su ga zadovoljnim.

Došao je, "razbio" Radnički i otišao. I neće mu faliti vlas sa glave, tu je kontrolor, a Radnilčki i svi oni koji vole ovaj Klub videli su još jednom ono, što ih je podsetilo na ranija "crna vremena" igara Radničkog u Srpskoj ligi.

Što se "belih" tiče i da su hteli, a jesu, nisu ni mogli ni imali snage. Delovali su iscedjeno, razbijeno i poraz  koji su im naneli  Dalibor  Manojlović i njegova družina i po nešto Bežanija, gorak je i neće  biti skoro zaboravljen!

Ako ima neke pravde u fudbalu, možda će se neko i pitati, šta se to danas, 1. aprila dogodilo na Stadionu kraj Nišave!?  Ako ima pravde !?

Prva liga 19.kolo: Radnički – Bežanija  Beograd 0:2

Nedelja, 1.april, Stadion kraj Nišave, 15:30 minuta. Sudije: Dalibor Manojlović (Knjaževac)  5,   V.Djuričić ( Leskovac) 5 i  M.Milićević  ( Aleksandrovac) 5. Strelci: Radovanović u 7. minutu iz penala i Gojkov u 48.minutu.

Radnički : Bulajić -, Stojanovski 5 Lišćević ,  Mijalković 5  Dojkić 5  , B.Mančić 5,  Tolić 6 , Jovanović 6 , Ivković 5,(Petrov 6), Filipović 6  (Mančić), Dimitrov 6 Spasić 5. Rezerve: Stamenković, Liščević, Miloš Nikolić. Petrić, N.Petrov,Žeradjanin, M.Mančić.