MOL: Borac - Mačva 2005 3:0

Posle velike pobede u debiju pethodnog kola u Prnjavoru, domaći prilično oslabljeni i istrošeni ulaze u još jednu veoma bitnu utakmicu. Bitna jer u slučaju pobede, a poraza komšija iz Prnjavora u Šapcu, titula je i teorijski obezbeđena. Gosti rasterećeni dolaze da se nadigravaju, ali i silno motivisani da pobede lidera na tabeli i budućeg prvaka. Domaći nastupaju bez Pajića, Pavlovića i Tošića, a u igru je u samom finišu ušao Đukić, koji je propustio prethodnih 6 kola zbog povrede.  Vreme veoma teško za igru, izuzetno toplo i sparno, što je predstavljalo dodatno opterećenje da igrači obe ekipe pruže svoj maksimum.

U 9. minutu beležimo priliku za domaće, kada se u kaznenom prostoru gostiju nije najbolje snašao Sunajko. U 10. minutu Mucić ubacuje loptu prema Matiću, ali je za malo bio brži golman gostiju Pejović. Prva prilika za goste u 13. minutu, kada pored gola šutira Borić. U 21. minutu nakon dobrog napada domaćih, gosti prave prekršaj na samoj ivici svog kaznenog prostora, što je bila dobra prilika za šutere u domaćoj ekipi. Ipak, nakon izvedenog slobodnog udarca nije bilo promene rezultata. Ubrzo nakon ovoga beležimo majstoriju Isakovića, koji sam kreće sa svoje polovine sve do gola domaćih, gde šutira, ali Antonić je bio na visini zadatka. U 37. minutu još jedna prilika za goste kada Jokić šutira preko gola domaćih. U samom finišu prvog dela, u 42. minutu ponovo prilika za goste i ponovo odličan golman domaćih Antonić. U istom minutu, nakon duela u skoku dolazi do povrede igrača gostiju Borića, koji nije mogao nastaviti meč. I kada su svi očekivali kraj prvog dela, u 45. minutu, dobra akcija domaćih gde lopta dolazi do najboljeg strelca ekipe Matića, koji iskosa pogađa gol gostiju za radost domaćih i prednost od 1:0. Nakon ovog pogotka igrala se još nadoknada vremena, gde nije bilo ozbiljnijih prilika. Za prvi deo susreta može se reći, da su gosti imali terensku inicijativu, stvorili nekoliko lepih prilika, dok su domaći igrali u grču, ali ipak uspeli rešiti prvi deo u svju korist minimalnom prednošću.

U drugom delu, viđena je otvorenija igra, pre svega od strane domaće ekipe, koja je igrala bolje nego u prvom delu, ali i gosti su imali svojih prilika. Vreme nešto povoljnije, što je i uticalo na bolju igru obe ekipe. U 49. minutu prva prilika za goste, ali bez dobre završnice. U 58. minutu beležimo udarac Matića, ali lopta je otišla pored gola golmana Pejovića. U 64. minutu nova radost za domaće. Ovoga puta strelac je bio kapiten Mucić, koji postiže pogodak za novu radost. U 71. minutu odlična prilika za domaće. Matić izlazi sam pred golmana gostiju Pejovića, gde je možda bio i malo sebičan i nije uposlio odlično postavljenog Sunajka, tako da promene rezultata nije bilo. Očekivala je publika i treći pogodak, da se susret što pre uvede u mirne vode i zabeleži još jedna vredna pobeda. To se desilo u 75. minutu kada se najbolje snašao Radu i postigao treći pogodak za prednost od 3:0. Nakon ovog pogotka svi su odahnuli i igrači i publika, jer je ovo bila već nedostižna prednost. Do kraja beležimo priliku Sunajka u 80. minutu kada je za malo bio kratak, kao i u 87. minutu odličnu priliku gostiju, kada su pogodili stativu gola Antonića. Na kraju, pobeda domaće ekipe od 3:0, može se reći zasluženo, mada su se gosti predstavili kao najbolja ekipa koja je u dosadašnjem delu takmičenja gostovala u Lešnici.

Ovom pobedom domaća ekipa i zvanično dva kola pre završetka prvenstva dolazi do zaslužene titule.

Čestitke svim igračima i jedne i druge ekipe na korektnoj utakmici, hvala publici na podršci. Povređenom igraču gostiju Boriću, koji je nekada nosio dres i našeg kluba želimo brz oporavak.

28. kolo Mačvanske okružne lige: FK „BORAC“ – FK „MAČVA 2005“ Bogatić  3:0.

Lešnica 04.06.2017. godine 18,00 časova. Stadion FK „BORAC“ Lešnica. Gledalaca: 300.