MOL: Borac - Cer 4:0

Derbi susret 22. kola Mačvanske okružne lige odigran je u Lešnici, u kome je prikazan dobar fudbal, a pre svega fer i korektna utakmica.

Idealni uslovi za komšijski derbi, teren spreman, prepune tribine stadiona u Lešnici, akteri dobro poznati. Sve je obećavalo dobru utakmicu, borbenu i pravu prvenstvenu. Susret dve veoma dobre ekipe, fudbalski gledano možda i najbolje u ovom rangu takmičenja.

Domaći su u meč ušli znatno oslabljeni neigranjem tri standardna igrača, ali pobeda je bila imperativ. Domaći su prvi počeli. U 3. minutu Mucić izvodi slobodan udarac ali prilično loše. U 7. minutu nova prilika kada Sunajko upošljava Milutinovića, ali se ovaj loše snašao. Milutinović je ponovo bio glavni akter u 12. minutu ali takođe ništa ozbiljnije. U 15. domaći su ponovo imali lepu priliku nakon ubacivanja Matića, ali promene rezultata nije bilo. U 17. minutu gosti opasno prete, ali lopta odlazi pored gola golmana Antonića. Vodila se velika borba na sredini terena. U 35. minutu ponovo prete gosti iz slobodnog udarca ali ništa ozbiljnije.  Atakovali su gostujući igrači, ali pogotka nije bilo. U 40. minutu nakon izvedenog slobodnog udarca, najviši u skoku u kaznenom prostoru gostiju bio je Milutinović koji postiže pogodak za veliku radost. Do kraja prvog dela, beležimo još jednu polupriliku u kojoj se našao Sunajko. Na kraju prvog dela minimalna prednost domaćih, ali treba istaći da su  i gosti imali svoje neiskorišćene prilike.

U drugom delu susreta, beležimo prvu priliku domaćih gde je ispred Sunajka brži bio golman gostiju Mijailović. U 51. minutu akcija iz udžbenika, Milutinović sjajno pronalazi Matića koji u svom stilu nakon driblinga postiže pogodak za radost domaćih i prednost od 2:0. 60. minut susreta ponovo je bio koban za goste. Kapiten Mucić idealno izvodi slobodan udarav i šalje loptu u mrežu nemoćnog Mijailovića za prednost od 3:0. U 72. minutu ponovo lepa akcija domaćih, Matić idealno upošljava Sunajka ali isti je bio u nedozvoljenoj poziciji. U 76. minutu gosti imaju lepu priliku ali su bili nedovoljno spretni u kaznenom prostoru domaćih tj. lopta je za malo pobegla Avramoviću. U 80.minutu još jedna lepa akcija domaćih. Milutinović odlično pronalazi Sunajka, koji beži odbrani gostiju i postiže svoj prvenac u crvenom dresu, a  sada već za prednost od 4:0.

Na kraju susreta pobedio je sasvim zasluženo domaći tim, ali na ovoj utakmici pobedio je i fudbal. Oko 500 gledalaca pratilo je ovaj susret, imalo šta da vidi, da bodri i navija za svoje momke. Igračima i jedne i druge ekipe svaka čast, na korektnoj i poštenoj borbi. Da je sreće da ovakvih utakmica bude što više, u ovako divnom ambijentu, a ne onih gde se rezultat zna unapred.

U sve ovo uklopilo se i suđenje sudijske trojke, koja je bila na visini zadatka, a domaćih je organizovao ovu utakmicu na visokom nivou.

22.kolo Mačvanske okružne lige: FK „BORAC“ – FK „CER“ J.Lešnica  4:0   (1:0)

Lešnica 23.04.2017.godine 17,00 časova, Stadion FK „BORAC“ Lešnica. Gledalaca: 500