Poraz Zagoričana u Plaskovcu

U 11.kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge poraženi su u Plaskovcu od istoimene ekipe rezultatom 4:3. U meču sa dosta dela i mnoštvom beskompromisnih (i na trenutke nesportskih) startova, utisak je da su domaći teže nego što se očekivalo osvojili bodove. Prvu priliku imali su gosti. Č.Petrović je (posle centaršuta V.Petrovića) sa 10-ak metara glavom poslao loptu malo iznad prečke. Domaći su uzvratili u 5.minutu, kada je Janković glavom sa 5 metara savladao Lekića. Gosti su do izjednačenja mogli u 23.miutu. Dimitrijević je izveo slobodan udarac sa 20 metara, ali je golman domaćih uz dosta muke uspeo da zaustavi njegov šut. Poravnanje rezultata dogodilo se u 32.minutu. Vesić je uputio dubinski pas ka V.Petroviću, ovaj prosledio loptu do Jelesijevića, koji je sa 10 metara savladao Janićijevića. Domaći su do prednosti mogli u 43.minutu, ali je Lekić odbranio najpre udarac Radojevića,a potom i Arsenijevića sa 5 metara. Zagoričani su do preokreta stigli u 45.minutu. V.Petrović je izveo korner, a Gajić glavom sa 10-ak metara poslao loptu iza leđa golmana domaćih.

Početak drugog dela igre doneo je  dosta ofanzivniju igru domaćih. Za 4 minuta fudbaleri Plaskovca  postugli su dva gola. Oba puta strelac je bio Janković. Najpre je izveo slobodan udarac sa 25 metara i polsao loptu u gornji desni ugao Lekićevog gola. U 56.minutu izveo je slobodan udarac sa nešto manje razdaljine i gotovo na identičan načlin doneo preokret svojoj ekipi. Bitan momenat na meču dogodio se u 58.minutu, kada je Milovanović dobio drugi žuti karton (oba zbog prigovora). Fudbaleri Plaskovca postigli su novi pogodak u 60.minutu, kada se u šesnaestercu gostiju najbolje snašao Radojević. Zanimljivo je da je gol postigao noseći dres sa brojem 3  u prvom delu nosio je  broj 14 (taj dres od 46.minuta poneo je Mitrović). I pored činjenica da su imali igrača manje, gosti se nisu predavali, pa su u 70.minutu postigli gol. Gajić je sa preko 25 metara snažno šutirao i pogodio gornji levi ugao Janićijevićevog gola. Domaći su do ubedljive pobede mogli u 77.mimutu, ali je Milioš Stevanović iskoristio neodliulčnost Mitrovića i sa gol linije otklonio opasnost.

Plaskovac - Sloga (Zagorica) 4:3

Igralište u Plaskovcu. Gledalaca oko 40. Delegat:Dobrica Radojević (Žabare). Sudija:Ivan Šundić (Stojnik), pomoćnici:Đorđe Radulović (Stojnik) i Milica Aleksić (Žabare). Strelci: Janković u 5., 52. i 56.minutu, Radojević u 60.minutu za Plaskovac, Jelesijević u 32. i Gajić u 45. i 70.minutu za Slogu. Žuti kartoni:Mitrović (Plaskovac), Jovanović (Sloga). Crveni karton Milovanović (drugi žuti) u 58.minutu.

Plaskovac: Janićijević, A.Đorđević, Radojević ( od 85.N.Đorđević), Simić (od 46.Mitrović), Vujović, Perović, M.Vasiljević, Nikolić, Arsenijević (od 90.S.Vasiljević), J.Janković, N.Janković.

Sloga: Lekić, Miloš Stevanović, Dimitrijević, Vesić (od 36. Gušić), Milan Stevanović, Jovanović, Gajić, MIlovanović, Č.Petrović, V.Petrović, Jelesijević.

Šumadinac (S) 3 : 2 Ranilović
Brezovac 0 : 4 B 2000
Budućnost 1 : 6 Jasenica
Partizan 3 : 1 Kopljari
Mladi rudar 5 : 3 Šamot
Plaskovac 4 : 3 Sloga