Alasi doživeli prvi poraz u KLS

U 3.kolu Košarkaške lige Srbije, Dunav je na svom parketu u Staroj Pazovi poražen od ekipe Mladost Admiral iz Zemuna rezultatom 80:88 (11:24, 20:21, 20:23, 29:20).

Subotnje veče u Staroj Pazovi bilo je praznik košarke za sve ljubitelje. Navijači i prijatelji kluba, mnogo poznatih iz sveta košarke, gledaoci ne samo iz okoline već i iz udaljenijih mesta, ispunili su halu Park do poslednjeg mesta. Na žalost navijača Dunava, gosti su u ovoj utakmici pokazali mnogo više. Od prvog minuta, košarkaši Mladosti nametnuli su svoj ritam. U odbrani su „zatvorili“ sve prilaze košu, onemogućili šut spolja igračima Dunava a u napadu pogađali iz svih pozicija. Prednost koju su stekli u prvih deset minuta meča, Zemucni su iskusno sačuvali do samog kraja utakmice. U par navrata, nošeni podrškom sa tribina i izuzetno raspoloženim za igru, Zorčićem, Alasi su uspevali da umanje razliku ali nikako da se u potpunosti vrate u meč. Nije bilo još, dovoljno, raspoloženih igrača u napadu da bi se pobedila iskusna i kvalitetna ekipa Mladosti. Kod pobednika najbolji su bili Bulatović (16p, 4/4 za tri), Bakić (13p, 6sk) i Brkić (18p, 7sk), dok je u redovima Dunava nestvarnu partiju odigrao Zorčić sa indeksom uspešnosti 52 (32p, 14sk, 6bl).

Da će ova sezona u Košarkaškoj ligi Srbije biti izuzetno zanimljiva pokazuje i činjenica da nakon tri kola nema neporažene ekipe. Dunav sada ima dve pobede i jedan poraz a u narednom kolu ponovo će biti domaćin. U goste stiže Dinamik iz Beograda, predvođen Miroslavom Mutom Nikolićem, ekipa sa kojom je Dunav prethodne sezone igrao i u Drugoj ligi Srbije. Beograđani su prošle sezone dva puta bili bolji ali možda je došlo vreme za naplatu dugova. Utakmica se igra u standardnom terminu za Dunav, u subotu od 20h u hali Park u Staroj Pazovi. Ovim putem zahvaljujemo se svim navijačima koji su prošlog vikenda bili u hali i napravili izuzetnu atmosferu i pozivamo sve da i naredne subote dođu i podrže košarkaše Dunava.

Dunav 80 : 88 Mladost Admiral
Dynamic BG 78 : 55 Tamiš
Konstantin 83 : 101 Vršac
Borac 65 : 70 Metalac
Spartak 74 : 94 Beovuk 72
OKK Beograd 91 : 93 Smederevo 1953
Napredak Rubin 72 : 67 Sloga