22.10.2016 Administrator

Radnički preokretom do važne pobede!

Rukometašice Radničkog su u okviru 6-og kola SRLS savladale ekipu Železničara rezultatom 27-25,poluvreme 10-14. Do 14-tog minuta se vodila ravnopravna borba,rezultat na semaforu je glasio 6-6. Od tog trenutka su gošće zaigrale čvršće u odbrani,raznovrsnije u napadu i došle do maksimalnih 12-7 u 25-om minutu utakmice. Do kraja poluvremena Tigrice su smanjile rezultat na 10-14.

Tigrice su drugo poluvreme počele maksimalno angažovano i borbeno u odbrani a iz takve igre su krenule i jako i odgovorno u napadu,tako da je rezultat glasio 14-14 u 37-om minutu.Rezultatska klackalica je trajala narednih 7 minuta,a onda su domaće igračice preokrenule rezultat i sigurnom igrom došle do dragocenih bodova.

Kuriozitet je da su Tigrice svele gošće na samo 4 data gola u prvih 18 minuta drugog dela igre.U tim trenucima se istakla golman Snežana Ležaja koja je na kraju sakupila 17 odbrana. Sledeću utakmicu 7-og kola SRLS Radnički će gostovati u Jagodini.

ŽRK Radnički Kragujevac - ŽRK Železničar Inđija  27:25 (10:14)

Kragujevac, hala "Jezero". Gledalaca: 200.
Sudije: Miloš I Đorđe Jevtić
Sedmerci:  Radnički 3(2), Železničar  3(1)
Isključenja: Radnički 10 min, Železničar 4 min
Igrač utakmice : Sandra Radović

RADNIČKI Kragujevac: Ćosić(odbrana), Petrović 6, Jelesijević , Radosavljević . Radović 5, Ležaja  ( 17 odbrane),  Lukić 3 , Stajković (odbrana),  Kojić ,Stoiljković 7 ,Veljković ,Kulić 1 ,Lojpur 3 ,Janković 1.

ŽELEZNIČAR Inđija:  Gacić (1 odbrana), Gudurić 4, Stojsavljević, Jovanović 4, Dragović 1, Majkić 1, Kostić, Stamenić 2, Bursać 5, Đorđević, Bojić, Orlović 5, Bakša 3.