Presušilo kragujevačko jezero!!!

Da li nam se to vraćaju snovi iz prošlih godina kada smo ih pretvarali u javu i radovali se? Na našem portalu gledali smo i drhtali. Bio je to užasno težak meč u kojem je svako imao svoju nadu i svoje brige.
Domaći su počeli bolje i prvu četvrtinu dobili skokom, nekim trojkama i našim nesmotrenostima u napadu. Nisu mnogo pobegli, pet koševa, taman toliko da Marko zatraži agresivniju igru u odbrani i sigurne akcije u napadu. Isplatilo se, mada su domaći i dalje imali vođstvo, čak i po deset razlike. Treća cetvrtina u jednom periodu nas je zabrinula. U 28. minutu bilo je 62:50! Kako stići?! Neće valjda … ali neće. Đonlić “trojka” , Ristić pet poena za pola minuta, trojka i dva slobodna bacanja i domaćima je počelo da se vrti u glavi. Da li je moguće, u 32. minutu bilo je 62:60!!! Da li to ,,furija,, pojačava i Kragujevčani počinju da se,, teturaju,,!? Borko Đorđević minut kasnije pogađa i ,,okreće,, vodu na našu vodenicu – vodimo, konačno, 64:62.  Sad će voda da ,,žubori,, u ušima do tada ubeđenih u pobedu domaćina! Kako je to loše u sportu. Kada si najviše siguran, protivnik ispruži ruku i – nokaut!
Ulazimo u završnicu. Potrebni su nervi. Lalović pogađa slobodna bacanja, ponovo domaći vode, 68:66. Ali, tog trenutka gorostas u liku Martina Matovića šalje pravu ,,haubicu,, ! Kakva trojkaaaa! Pirot ponovo vodi, 69:68. Ovo nije za one, ili za nas, koji drhtimo, gledamo poskakujući. A kako li je Marku, Rašketu, Ristiću, Đonliću… Kako li je Piroćancima u “Jezeru”… Onda kreće ,,klackalica,, Oni jedan povedu, mi vratimo.
Tada Ristić ponovo pogađa trojku, a Rašić preuzima komandu. Najpre slobodna bacanja, a potom i ,,dvojka,, !

Vodimo 80:78. O, da li ćemo uspeti!? Tada iz zemlje niče Tripković i pogađa ,,trojku,,  , da nas dovede u strepnju. Bio je poslednji minut. Malo je ostalo. Lopta u ,,zlatnim rukama,, Lazara Rašića,  ,,ulaz,, i dva poena za pobedu. Očajnički napad gostiju, Matović hvata loptu i čuva do sudijskog zvižduka. Ljudi, Pirot je pobedio!!!

kos1

kos2

kos3

kos4

Druga liga

2. kolo

Kragujevac: Kragujevac 1950 -Pirot 81:82 ( 22:17, 18:20,22:21,19:24)

Hala ,,Jezero” , 200 gledalaca

Pirot: Ristić 8 (2:2) 2 tr, Đonlić 9 1 tr. , D. Đorđević, Filipović 13 (2:2) 3 tr. ,B. Jovanović 4 ( 2:1) 1 tr, Rašić 20 (8:6) , Pendić 3, ( 2:1) B. Đorđević 10 (4:4), Matović 8 (2:1) 1 tr , Stojanović 7 1 tr.
5. min. 10:9; 10. min.22:16; 15. min. 29:26; 20. min. 38:35; 25. min. 50:44; 30. min. 62:50; 35. min. 68:56; 40. min. 81:82

Šut za 1 poen 22:17 77 %
Šut za 2 poena 28:19 58 %
Šut za 3 poena 25:9 36 %