Zagoričani lako u Brezovcu

Fudbaleri Sloge osvojili su prve bodove na gostovanju ove jeseni, pošto su savladali ekipu Brezovca iz istoimenog mesta rezultatom 4:1. Meč je odigran u okviru 7.kola Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola, a obeležili su ga mnoštvo prilika i Marko Jelesijević sa četiri postignuta gola.

Nakon početnih ispitivanja snaga, prvu priliku stvorili su gosti. Jelesijević je šutirao sa 7-8 metara,a golman domaćih Amidžić odbranio. Fudbaleri Sloge su došli u vođstvo u 16.minutu, kada je Jelesijević iskoristio dodavanje Milovanovića i sa 10-ak metara savladao golmana domaćih. Dva minuta kasnije, Miloš Stevanović je šutirao sa 7-8 metara, a Amidžič i iz ovog duela izašao kao pobednik. Gosti su duplirali prednost u 26.minutu. Vesić je uputio dubinski pas,a Jelesijević umakao svojim čuvarima i  rutinski poslao loptu u mrežu. Najbliži golu domaći su bili u 33.minutu. Najpre je Andrić šurirao sa 20-ak metara, golman gostiju na kratko intervenisao, potom je usledio udarac Ćirovića sa 10 metara,ali je Milić ponovo bio na visini zadatka. Fudbaleri Sloge su do gala mogli u 43.minutu, ali je udarac Č.Petrovića glavom  sa 10 metara (posle centaršuta Miloša Stevanovića) završio preko gola.

U drugom delu viđena je još otvorenija igra obe ekipe. Igrao se 60.minut kada je J.Petrović dugom loptom pronašao Jelesijevića, a ovaj pretpčao svoje čuvare i lako sa 2 metra savladao Amidžića. Domaći su postigli pogodak u 61.minutu. Janković je 10-ak metara malo iskosa sa desne strane poslao loptu iza leđa Milića. Gosti su do gola mogli u 66.i 69.minutu, ali  V.Petrović u oba navrata pogodio stativu. Minut kasnije, na drugoj strani je šutirao Andrić sa ivice šesnaesterca i gađao donji desni ugao, ali je MIlić dobrom intervencijom sačuvao svoj gol. U 83.minutu V.Petrović je, posle asostencije Vesića, sa 20-ak metara pogodio rogalj gola domaćih. Tačku na ovu sasvim solidnu fudbalasku predstavu stavio je Jelesijević postigavši gol sa 5 metara, ovaj put u ulozi asistenta našao se Lekić.

Brezovac (Brezovac) - Sloga (Zagorica) 1:4

Igralište u Brezovcu. Gledalaca oko 30. Delegat: Marko Starčević (Orašac). Sudija:Nikola Đorđević, pomoćnici:Stefan Simonović i Miodrag Jovanović (svi iz Aranđelovca).Strelci:Janković u 61.minutu za Brezovac, a Marko Jelesijević u 16., 26., 60. i 85 minutu za Slogu. Žuti kartoni:N.Amidžić, Janković, Ćirović (Brezovac), V.Petrović, Jelesijević, Gajić (Sloga).

Brezovac: N.Amidžić, S.Amidžić (od 80.Milojević), Janković, Prodanović, Ma.Nešić, Radisavljević, Mi.Nešić, Andrić, Ćirović, Mršić, Bošnjaković.

Sloga: Milić, Miloš Stevanović, Dimitrijević (od 60.Gajić), Vesić, Milan Stevanović, Gušić, Milovanović, J.Petrović (od 82. Jovanović), MIlovanović, Č.Petrović (od 74.Lekić), V.Petrović, Jelesijević.

Jasenica 3 : 2 Ranilović
B 2000 3 : 0 Kopljari
Šumadinac (S) 6 : 2 Šamot
Brezovac 1 : 4 Sloga
Budućnost 0 : 6 Šumadinac (N)
Partizan 3 : 0 Žabare