OLS: Brodarac za nijansu

Na današnjoj utakmici u Nišu izmedju domaćeg Radničkog i Brodarca, gosti iz Beograda su opravdali ulogu favorita i kući nose sva tri boda. Beograđani su slavili pogotkom Nikolića za konačnih 1:0. Radnički je u većem delu meča bio ravnopravan rival i omladinci niškog tima mogu da žale što nisu stigli makar do remija.

U prvom poluvremenu uglavnom se igralo na sredini terena, bez mnogo prilika za gol. Najbolje šanse za promenu rezultata su imali Lazar Nikolić kod domaćih u 17. minutu i Grigorov kod gostiju, pet minuta kasnije, ali su golmani obeju ekipa ostali nesavladani.

Drugo poluvreme je donelo dinamičniju igru u kojoj su se gosti pokazali kao opasniji protivnik koji je češće kružio oko šesnaesterca domaćih, dok su omladinci Radničkog svoju šansu tražili u brzim kontranapadima.

Igrao se 52. minut kada su Beograđani, nakon kornera, pogodili okvir gola, a prečka se pokazala kao saveznik golmana domaćih Stojiljkovića.

U 75. minutu, takođe nakon udarca sa ugla, odbrana domaćih je privremeno otklonila opasnost, ali na odbijenu loptu je natrčao Nikolić i izuzetno jakim i preciznim udarcem savladao golmana domaćih.

Mogao je Brodarac da povisi vođstvo u 85. minutu, ali je golman Stojiljković, u duelu „jedan na jedan“, izašao kao pobednik i u stilu rukometnog golmana nogom odbranio šut protivničkog napadača.

Do kraja ovog susreta, u kojem su nijanse odlučile pobednika, rezultat se nije menjao. Gosti su burno proslavili pobedu, a omladincima Radničkog preostaje da bodove potraže u narednom susretu koji igraju sledećeg vikenda protiv Vojvodine u Novom Sadu.

RADNIČKI NIŠ : BRODARAC 0:1 (0:0)

Stadion “Kraj pruge”

Gledalaca oko 200

Sudije: Lazar TRIPKOVIĆ (Kraljevo), Miodrag ZDRAVKOVIĆ (Ražanj), Milan MINIĆ (Niš)

Strelac Marko NIKOLIĆ u 75. minutu (Brodarac)

Žuti kartoni: Žikić (Radnički), Lukić, Dražić (Brodarac)

RADNIČKI NIŠ: Stojiljković, Ristić, Ćirković, Stevanović, Domić, Topalović, Ivanović, Pešić (od 76. Zeka), Arsić (od 58. Žikić - od 81. Babović)), Nikolić, Mitrović.

BRODARAC: Golović, Djurić, Joković, Peličić (0d 90. Živojinović), Lambulić, Nikolić, Dražić (od 78. Obrenović), Kojić (od 85. Pejić), Grigorov (od 68. Stjepanović), Tošeski (od 55. Bjelobrk), U.Lukić (od 89. M.Lukić).