Šteta! Dva boda Radničkog ostala u Trsteniku

Ne pamtimo da je skoro Radnički ovako nadigrao rivala, propustio brojne prilike, imao prečku i na kraju umesto da osvoji tri boda, beli su mogli da budu poraženi. Golman Bulajić u 92. minutu je loptu upućenu pod prečku izbacio u korner i spasio siguran gol.

Trsteničani su razočarali, loš teren im je odgovarao da sačuvaju svoj gol. Uz sve to često su ležali, opstruirali igru, a u poslenjih 15 minuta zbog navodnih grčeva, ležali u blatu da bi sačuvali nerešen rezultat. Prvi put su loptu uputili ka Bulajiću u 65. minutu.

Pravo je čudo da se utakmice ovog ranga igraju na ovakvom terenu – njivi!

Ne treba zaboraviti i potencirati da je mladi arbitar Milovanović iz Ćuprije i danas održao čas iz suđenja.

I evo kako je bilo tokom utakmice

Gosti su otvorili meč agresivnijom igrom i stalno bili u ofanzivi. Teren neravan, blatnjav. Hladno je samo 5 stepeni.Pirgosi upravo stižu. Grupa od preko 30 navijača. Bravo.15. minut nema prilika na obe strane. Piroćanci češće u napadu!

28. minut. Napadi Radnickog se redjaju. Spasic, Milic, Stojanovic su ugrozavali gol ali odbrana domacih uspeva da se odbrani. Pirgosi navijaju, igra se na jedan gol.30. minut Milic sa 16 metara odlican udarac, bravurozna odbrana domaceg golmana.Los neravan, blatnjav teren je veliki problem za goste koji zele da iz igre stignu do gola.Domaci nesto pokusavaju u kontranapadu.

35.minut centarsut Milosa Nikolica, Stefan Stojanović sa 14 metara sutira glavom u ugao. Golman ponovo siguran.

37.minut Domaci jos nisu sutnuli na gol Rafnickog

44. minut Milos Spasic iz peterca sutira ali golman nogom izbacuje loptu u korner i spasava siguran gol.Iz kornera M.Mancic sutira glavom kraj gola.45. minut Ostalo je bez golova uz utisak da su gosti bili nadmocniji, daleko bolji, izveli pet kornera, ali gola nema! 0:0!!!

U nastavku sve po starom. Napadi gostiju, redjaju se prilike. Gola nema.48. minut Milic bezi sam ka golu, srusen je s ledja, zuti za domaceg igraca, ali je prekinuta akcija ,,belih,,50. minut Stojanovic sutira sa 16 metara domaci blokiraju.53. minut Stojanovic okleva na 18 metara, stoper oduzima loptu.60. minut Utisak da bi pirotski tim lako dobio Trstenicane da su tehnicki uslovi za igru bolji. Trstenicani se i dalje grcevito brane.Nadmocna igra gostiju. Nema gola i dalje!!

68. minut M.Mancic utrcava u sesnaesterac centrira do Stojanovica koji u padu sutira ali golman u padu izbacuje do Ristova koji pogadja protivnickog igraca.70. minut domaci postizu gol koji je ponisten zbog ociglednog ofsajda.72. minut 0:0Glavni sudija Milos Milanovic sudi ZA PRIMER!

78. minut Sansa utakmice! Simonovic centrira Ristov sutira i pogadja precku, lopta se odbila do Stojanovica koji sutira kraj gola!

Do kraja utakmice Piroćanci su stihijskim napadima pokušaali da osvoje zasluženo ali nisu uspeli u tome.

Domaći su u već opisanonom 92. minutu imali jedinu priliku na utakmici.

Trsteničani su zadovoljni napustili teren, a Piroćancima ostaje da nepravdu isprave u nekoj od narednih utakmica.

Pirgosima svaka čast za sportsko navijanje i veliku podršku koju su pružili Radničkom.

Još jednom, suđenje Miloša Milovanovića za primer!

Kada je ovaj neobičan meč po Radnički završen, prišli smo svlačanici. Fudbaleri se nisu mogli prepioznati od blata. Neki su čistili košačke.  Najpre smo prišli kapitenu Trstenika Milošu Miliću. Delovao je umorno, ali, sigurno, zadovoljno!“

Marjanu Živkoviću , treneru Radničkog nije bilo lako. Da, u Trsteniku je uvek bilo teško i Radnički je češće u ovom gradu ostavljao bodove. Ali, ovoga pua trebalo  je ili, moralo je, da bude drugačije. Verujte  na reč, najmanje dva gola razlike!!! Živković , naravno, nije bio zadovoljan. Mada , prva utakmica, užasan teren…

Atmosferu pre za vreme i po završetku utakmice ostavili smo da ,,gustirate,, na kraju. Još jednom, pohvaljujemo Pirgose. Njih tridest i više, jednim kombijem stigli su da 90 minuta pevaju svojim fudbalerima. Oni su ih na kraju nagradili – aplauzom!!!

Dobra vest u nedelju, stigla je sa Bubnja. Car konstantin je  uspeo da pokaže svoju hrabnrsot, srce, energiju i znanje, naravno i pobedio ekipu Tabana, mnogohvaljenog kandidata za prvo mesto. Čuujemo da je posle utakmice ,,glavnokomandujući,, Tabanac bio ,,malo nervozan,,!!! Sve čestitke popularnom ,,Drvcetu,, Milivojeviću za obraz i čast! Za pobedu fudbala!

Srpska liga Istok 16.kolo: Trstenik  Trstenik PPT – Radnički 0:0

Radnički: Bulajić 7, Simonović 7, Nikolić 7, Marković 7, M.Mančić 7, Ristov 8, Tolić 7, Petrov 7, Stojanović 7, Milić 7, Spasić 7. Rezerve: Kostić, Davidović, Vasić, N.Mančić, Vlajković, Krstić, Pešić. Igrač utakmice Denis Ristov

Timočanin 0 : 0 Jedinstvo (B)
Moravac Orion 0 : 0 Temnić 1924
OFK Bor 0 : 0 Radan
Sinđelić 3 : 0 Ozren
Sloga (D) 2 : 0 Radnički (S)
Dunav 0 : 0 Timok
Trstenik PPT 0 : 0 Radnički (P)
Car Konstantin 3 : 2 Tabane 1970