04.05.2010 A. Daišević

Prva liga Srbije: Sloga – ČSK Pivara 2:0

Mnogo lakše nego  što su očekivali kraljevački "beli" su upisali novu trojku. Još se gledaoci nisu ni smestili na tribinama Gradskog stadiona, a domaćin je poveo. Brza akcija Vasilića i Memedovića završila se sjajnim pasom za Mijailovića koji "cepa" mrežu nemoćnog Labusa. Isticao je prvi minut igre. Od tog trenutka beležimo jedini pravi šut gostiju u 9.minutu, ali je posle udarca Veselinovića lopta fijuknula pored stative gola Uroševića. Domaći su uglavnom strpljivo gradili akcije i u 34.minutu stigli do drugog gola. Gojković, danas ubedljivo najbolji igrač na utakmici, izborio se za jednu loptu na svojoj polovini, preneo je u polje rivala, usledio je cenatršut na drugu stranu odakle je Rađenović vratio u peterac gostiju,a Gojković bio na pravom mestu za 2:0.

U drugom poluvremenu Sloga je na samom početku imala zicer preko Radovića, ali je Labus odbranio, da bi domaći u 58.minutu ostali sa igračem manje. Guranje u šesnaestercu Sloge pred izvođenje kornera za ČSK danas nedorečeni arbitar Obradović iz Jagodine ocenio je javnim opomenama  Veselinoviću i Đorđeviću, ali je radilici "belih" to bio drugi žuti karton i automatski izlazak iz igre. Čelarevčani su zagospodarili terenom, ali bez i jedne prave prilike ili šuta u gol Sloge, dok su domaći preko Vasilića, Perića i Radovišća ozbiljnije zapretili, ali bez promene rezultata. Navijače Sloge raduje sve bolja igra njihovih ljubimaca i sve bolji bodovni konto koji bi trebalo da garantuje opstanak u ovom rangu takmičenja.

Gradski stadion -  Gledalaca: 500.  Sudija: Srđan Obradović (Jagodina).  Strelci: Mijailović u 1. i Gojković u 34.minutu.  Žuti kartoni: Gojković, Đorđević i Memedović (Sloga), Raca, Šarac i Veselinović (ČSK).  Crveni karton: Đorđević (Sloga) u 58.minutu. Igrač utakmice: Aleksandar Gojković (Sloga).

SLOGA: Uroešvić, Vasilić  (od 78. minuta Vlašić), Gojsković, Đorđević, Pavlović , Babić, Memedović  (od 60.minuta Perić), Pelivanović, Mijailović  (od 72.minuta Spasojević), Rađenović, Radović.
ČSK: Labus, Pandurov,  Magoč  (od 58.minuta Srećković), Galić, Mandić, Raca, Jablan  (od 46.minuta Divjak ), Šarac (od 46.minuta Pavlović), Bošnjaković, Jankov, Veselinović .

Mladost (L) 4 : 1 Novi Pazar
Sloga (K) 2 : 0 ČSK Pivara
Novi Sad 2 : 1 Srem
Mladost (A) 0 : 2 Indjija
Teleoptik 0 : 0 Zemun
Radnički (N) 1 : 0 Radnički (S)
Kolubara 1 : 0 Proleter (NS)
Banat 0 : 1 Bežanija