Novi početak Srbijanke, Valjevo u zoni sumraka

Vikend za nama bio je veoma uspešan za klubove sa  područija Kolubarskog okruga. Odbojkašice Srbijanke su  posle velikih   promena u igračkom kadru ugostili  Mladi Radnik.  Prva dva seta gosće iz Požarevca odigrale su  na znatno boljem nivou i  lagano su ih rešili u svoju korist. Nakon osvojenog  drugog seta desio se neshvatljiv  pad u igri Mladog Radnika, Srbijanka je zaigrala  mnogo bolje i predvođena  mladom  Nenadović, Maksimović i Spasenić odnele su pobedu u derbiju začelja  posle pet odigranih setova. Ub je nastavio da dominira i da gazi ka Prvoj ligi. Nova žrtva drim tima  sa Uba bila je ekipa Zaslona. Sada je Ub ostao usamljen na prvom mestu, posle poraza  Rode  u  Aranđelovcu. Spartak iz Ljiga je gostovao Steriji u Beogradu, ali su uspele da otkinu samo jedan set  favorizovanom protivniku.

U Prvoj ligi za  odbojkašice  Valjevo se nalazi u pravoj zoni sumraka, pošto su još jednom poražene ovog puta od FOK- a, rezultatom  3:1.  Valjevo se trenutno nalazi na jedanestoj poziciji sa samo jednim osvojenim bodom. Muška ekipa Va 014  bila je uspešna u Beogradu protiv Železničara , rezultatom  3:1.  Drugom pobedom u sezoni   Valjevci su se popeli na osmu poziciju.

U Superligi za odbojkašice Železničar je poražen od velikog favorita Crvene Zvezde rezultatom 3:0. Crveno-bele su dominirale tokom čitavog meča i nisu dozvolile nikakvo iznenađenje. Kod muškaraca Spartak iz Ljiga   je bio ubedljiv  u  Inđiji, protiv istoimene ekipe.

Sterija 3 : 1 Mladi Radnik
Zaslon 0 : 3 Roda
Ub 3 : 0 Lazarevac
Srbijanka 014 2 : 3 Spartak
Šumadija 3 : 2 Mali Zvornik