Piroćanci osvojili Bubanj

Počinje meč u kojem i jedni i drugi mogu mnogo da dobiju, da, naravno, možda još više da izgube. Jeste proleće dugo, tek će se igrati, ali, u meču dva direktna konkurenta za prvo mesto važan je svaki gol. Jedno je sigurno, remi ne odgovara i jednima i drugima. Kiša, prava jesen. Da li će to uticati na igru. Mislimo, ne, jer izbora nema. Mora da se igra i to da se igra do pobede! Samo neka bude fer i korentno, neka se sudi pošteno, pa ,,ko bude bolji…,,

Igra počinje…

Gosti su bolje otvorili meč. Igra se po teškom terenu prekrivenom vodom.

2. minut  šutirao je sa 10 metara Salihović kraj gola.7. minut ponisten gol Radničkom. Centaršut sa desne strane Ristov iz okreta sa 8 metara lobuje Djokica, ali pomoćni sudija signalizira ofsajd. Reagovala je klupa Radničkog i sudija Bojan Milić morao je da ih opominje.Težak teren utiče na igru. Lopta se često zaustavlja u vodi. Povremeni pokušaji na obe strane ali uz mnogo muka i grešaka. Radnički deluje mirnije, organizovanije. Domaći opasni u pokušajima da organizuju kontranapade.25. minut nema golova ali i igre!

28. minut ponovo Fuad  Salihović sa 16 metara, golman Djokić se bacio, bio je savladan. Lopta je koji santimetar kraj leve stative završila u gol autu.30. minut Davor Petrov sutira Djokić brani.32. minut srušen na 20 metara Božidar Mancić,Ristov šutira kraj gola.35. minut i dalje Radnički organizovaniji, bolji, ali bez završnice. Pirotski tim se bolje snalazi u ovom vaterpolo fudbalu.36. minut Davor Petrov sa 7 metara iskosa Djokić izbacuje u četvrti korner. Posle kornera najbolja prilika Miloš Spasić na 2 metra od gola ne zahvata loptu glavom da je ubaci u mrežu. ŠANSA PRVOG POLUVREMENA!!

42. minut Konačno. Odlični golman Djokić koji je ,,skinuo,, nekoliko opasnih šuteva je istrčao izbacio loptu koja je došla do Ristova a ovaj sa 22 metra iskosa lobovao i poslao loptu u mrežu.42. minut Goooool Denis Ristov 0:1.

45. minut kraj prvog dela. Radnički vodi sa 1:0

Očekivalo se to. Domaći su bolje otvorili nastavak. Nemaju izbora. Krenuli su ofanzivno i u prvim minutima igralo se pred golom Perića.47. minut Todorović sutira sa 16 metara kojisantimetar kraj leve stative.55. minut  Milos Spasić u akciji,  ali pogadja Cenića.55. minut  Boža  Manic dobar prodor slabo je centrirao56. minut Filip Djordjevic na 14 metara, okliznuo se i nije šutirao.56. minut  Ristov u  dobroj poziciji ali šutira u Cenića.

62. minut  posle nadmoćnosti Piroćanaca, ponovo prilika za domaće.  Todorović šutira neko u odbrani Radničkog izbacuje loptu u korner.

70. minut igra se na sredini terena. Koriste kontranapade  i jedni i drugi ali bez uspeha.72. minut ponovo Todorović šut sa 16 metara pored stative. Domaći ponovo aktivniji. Gosti ostavljaju mnogo prostora Nišlijama da organizuju napade.

75. minut povredjenog  Spasića menja Kuštrimović.76. minut centaršut Blagojević iz gužve postize gol. Na intervenciju pomoćnog arbitra gol domaćih je poništen.

85. minut da li ce odoleti Piroćanci. Prava opsada gola Perića. Ušao je i opasni visoki Milan Jovanović. Dubinske lopte u  šesnaesterac Radničkog. Odbrana odoleva, Odlični sudija Bojan Milic drži JAVNI ČAS kako treba suditi po ovakvom terenu. Za DESET!86. minut Ponovo Todorović, ali mu lopta beži. Čak i golman Djokić šalje lopte u šesnaesterac.88. minut  Denis Ristov kontranapad sam prolazi Djokica ali sa loptom odlazi u gol aut.

88. minut posle centaršuta sa desne strane tri igrača domaćih  skaču pred golom Radničkog . Blagojević glavom ubacuje loptu u mrežu. Na intervenciju pomoćnog arbitra, Bojan Milić, pokazuje da se fudbaler domaćih nalazio u ofsajdu!

94. minut očekuje se poslednji zvižduk odličnog sudije Bojana Milića iz Kruševca. Kada je arbitar ove utakmice kome je zaista mesto na listi sudija Prve lige, nedvosmisleno, odsvirao kraj, radost fudbalera Radničkog na terenu ali i svih onih koji su iz Pirota došli da bodre “bele”.

U derbiju često nema kvalitetnog fudbala, danas ga nije bilo zbog toga što su uslovi na terenu bili teški. Derbi je medjutim pokazao ogromnu želju Piroćanaca koji su se ipak bolje snašli u ovakvim uslovima.

Igralo se viteški sa obe strane, što je takodje dobra poruka fudbalskoj Srbiji. Sve čestitke domaćinu zbog toga.

Radnički je ovom pobedom, protiv odličnog rivala,  pokazao da je i zaista najbolji tim u Srpskoj ligi grupa Istok.

Radnički: Perić 8, Tanasković 7, Nikolić 8, Marković 8, B. Mančić 8, S. Spasić 8, D. Petrov 8, Ristov 8 (Ilic), Salihović 8, N. Petrov 7,  M. Spasić 7 (Kustrimovic)

Rezerve:  Disić, Krstić, Kuštrimović, Vasić, Ilić, Vlajković, Davidović

Igrac utakmice: Denis Ristov, FK Radnicki Pirot

Tabane 1970 8 : 1 Timočanin
Car Konstantin 0 : 1 Radnički (P)
Trstenik PPT 1 : 0 Timok
Dunav 4 : 2 Radnički (S)
Sloga (D) 2 : 3 Ozren