Kad će konačno, taj kraj?!?

Da istrajemo do kraja ovog prvenstva, koje je inače,  odavno zvršeno. Ironija, pre nego je i počelo. Kao marionete, slično pozorišnoj igri s lutkama, pomerani su fudbaleri, odnosno timovi, vučeni koncima iz njihovih ruku! Čas na jednu čas na drugu stranu! Iz pobede u poraz. Kako im se htelo. Obaveza prema posetiocima ovog Portala da i danas iz grada bakra izveštavamo o dogadjaju u kojem je samo prestiž realna stvar, sve ostalo je već izrežirano!!

Čekamo od očevidaca prve vesti! Šok početak. Radnički obično tako prima golove, iz prekida!!!

Slobodan udarac sa 30 metara, loše postavljen "živi zid", štoper Stanojević je šutirao snažno i lopta, nošena jakim vetrom,  završila je u desnom donjem uglu. 5. minut Goool Stanojević 1:0.

U fudbalu je često značajan taj tzv. "sticaj okolnosti" ili neka "fudbalska sreća" ili  pravda! Radnički to nije imao. Da li će se "beli" vratiti igri posle ovog neočekivanog gola! Borani su nagradjeni na samom početku!!!! 8. minut , zapretili su Piroćanci  preko M. Mančića, ali, kao po nekom pravilu, kazu očevici, oglasio se pomoćni sudija i signalizirao ofsajd, koga nije bilo!!

Da, samo da se završi ovo prvenstvo! Svi to čekaju!! 30. minut. Zašto gruba igra domaćih!? Pogibeljni start Matkovića, pogodio je brutalno Marka Mančića u koleno. Posle ukazane lekarske pomoći Mančić je iznet sa terena. Zamenio ga je Tolić. Još nekoliko grubih naleta domaćih igrača, sudija Dimitrojević je pokazao samo dva žuta. Igra na sredini terena, bez prilika za oba tima!!

Kome je još do ovakvog fudbala???

Imali su Piroćnci izglednu priliku u 43. minutu, kada je Željko Dimitrov, posle centaršuta Denisa Ristova šutirao za malo kraj gola. Kraj prvog dela. Domaći su jednim udarcem na gol, posle prekida, došli u vodjstvo. Gosti su imali samo jednu priliku. Sve ostalo dogadjalo se na sredini terena. Domaći nepotrebno grubi! Zašto!? Dimitrijević smirivao igrače, pokazavši po dva žuta kartona! Prvo poluvreme Bor vodi  1:0!!

Radnicki-Pirot-Timok-Zajecar-620x350

Čudna je igra fudbal. U 58. minutu slobodan udarac za Piroćance sa istog mesta odakle je Bor u 5. minutu postigao vodeći gol.  Za razliku od Boranina, koji je šutirao snažno i uz pomoć vetra, Nemanja Petrov je "gadjao" preko "živog zida", i postigao evro gol. 58. minut Goool Nemanja Petrov 1:1. 75. minut još jedan grub start domaćih i još jedan fudbaler Radničkog je iznet sa terena. Igru je zbog povrede napustio i štoper Nemanja Ivanov. Umesto njega u igri je Filip Djordjević. Na poziciji štopera igraće iskusni Bojan Stamenković.

Piroćanci imaju inicijativu, ali nema dobre završnice. Sudjenje Dimitrijevića očekivano! Kao da se pritajio i čekao da zada konačni udarac! Zbog oštrih startova, prigovora, nervoze, pokazao je osam žutih kartona!! Uzalud je povremeni trud Piroćanaca da se približe golu domaćih. "Gipsirana" je ruka pomoćnog sudije. No pasaran!!!

Da bi se završilo onako kako se i dogadjalo tokom prvnstva, kada je "ubijanje" Radničkog u pitanju, potrudio se, naravno,  sudija Dimitrijvić. Ko bi drugi! Ostao je dosledan svojim ranijim (ne) delima! U 85. minutu neko je posle kornera legao pred golom Perića i glasno jauknuo! Od kada se to za jaukanje sviraju penali? Sudija iz Bujanovca je pokazao na PENAL! Dakle, čekao je trenutak!

85. minut Goool penal Mamić 2:1. Nevolja nikada ne ide sama. U trenucima nervoze medju fubalerma Radničkog, zbog penala, rasprave sa sudijom igrača i trenera "belih", kada su svi u belim dresovima krenuli ka golu Borana da pokušaju da stignu do pravde- izjednačenja makar, do boda, domaći su iskoristili kontru,  pokušaj postavljanja ofsajd zamke (kakva ironija, ma gde to?), Mamić, strelac iz penala je pobegao, šutirao u suprotni ugao iznenadivši Perića. Previsoko za ovakav meč. Ali da li je to uopšte više važno! Sve je već odavno bilo gotovo! 92. minut Goool Mamić 3:1

Nije bilo vremena da se čestito krene sa centra. Dimitrijević je označio kraj još jedne devedesetominutne bruke!! I na kraju, ono što je važnije od rezultata.

U Boru je RADNIČKI PONOVO PONIŽEN!  Bez trunke morala, elementarnih ljudskih vrednosti, čestitom pirotskom klubu ponovo je naneta uvreda, moralna šteta, napadnuto dostojanstvo! I dokle, bre, više tako!? Zar  i u utakmici koja niočemu ne odlučuje!? Kad će, konačno, taj KRAJ!?

Srpska liga Istok 28. kolo: Bor – Radnički  3:1 (1:0)

Radnički : Pešić, Petrović, Nikolić, Ivanov, B. Mančić, Stamenković, Petrov, Ristov, M. Mančić, Dimitrov, Momić. Rezerve: Pešić, Vasić, Spasić, Djordjević, Tolić, Apostolović, Ćirić.

Ozren 3 : 0 Radan
Car Konstantin 0 : 0 Tabane 1970
Kopaonik 5 : 4 Dinamo
Radnički (S) 3 : 0 Sinđelić
Đerdap 6 : 0 Hajduk Veljko
Timok 3 : 0 Sloga