Žarkovčani bolji od Vreočana

Žarkovčani su nastavili seriju pobeda na domaćem terenu i četiri kola pre kraja, definitivno prebrinuli oko opstanka u Srpskoj ligi "Beograd". Domaćini su od starta krenuli ofanzivno, u 2. minutu Dabić je udarcem glavom zapretio Vreočanima, posle centaršuta Vojnovića. Turbina je uzvratila preko Petkovića i Beljića, lopta je dva puta završila pored stative, kao i na drugoj strani terena posle šuteva Petkovića i Dabića. Žarkovčani su poveli odličnim lob udarcem Petkovića sa 20 metara, posle dodavanja raspoloženog Perića.
U 47. minutu dosuđen je penal za domaće posle prekršaja nad Savkovićem, udarac Dabića odbranio je Bogosavljević. Usledio je period bolje igre Turbine, sa šutevima Filipa Ratkovića i Beljića iz izglednih pozicija, dok su zeleno - beli mogli ranije da potvrde pobedu preko Perića. U 80. minutu, Perić se iskupio za promašaj iz prethodnog napada, pokretljivi vezista natrčao je na odbijenu loptu posle udarca Petkovića i rutinski zatresao mrežu solidnih i borbenih gostiju iz Vreoca, koji su igrali u oslabljenom sastavu. U sledećem kolu, u sredu od 16:30, Žarkovo odlazi u goste Teleoptiku, dok Turbina u Vreocima dočekuje Sopot.

ŽARKOVO - TURBINA 2:0 (1:0)

Igralište Žarkova u Makiškoj šumi. Gledalaca: 150. Sudija: Stefan Subotić 7. Strelci: Petković u 29. i Perić u 80. minutu. Žuti kartoni: Stojanović, Jusufi, Savković, Perić (Žarkovo), F. Ratković (Turbina). Igrač utakmice: Ivan Perić (Žarkovo).

ŽARKOVO: Muratović 7, Jusufi 7, Stojanović 7, Mićić 7, Savković 7,5, Perić 8 (od 85. Aničić -), Cvetković 7,5, Garić 7, Vojnović 7 (od 63. Mladenović 7), Petković 8, Dabić 7 (od 87. Marković -).
TURBINA: Bogosavljević 7,5, F. Ratković 6,5, Đuketić 6,5, Lazarević 7, Simunović 6 (od 46. Gospavić 6,5), Kanjevac 6, Petković 7 (od 82. D. Stojanović -), N. Ratković 7 (od 46. I. Stojanović 6,5), M. Stojanović 6, Beljić 7, Antonijević 6,5.

Brodarac 1947 1 : 3 Železnik Lasta
Dorćol 2 : 1 Srem
IM Rakovica 2 : 2 BASK
Hajduk 1 : 2 IMT
Zemun 3 : 1 Radnički (O)
Sopot 1 : 1 Budućnost