Streljaštvo: Tri zlata, srebro i bronza u u Austriji

NOJZIDL AM ZE, 12. februar (Info centar).- Prvog dana „Panonija trofeja“ u austrijskom mestu Nojzidl am Ze, srpski strelci su osvojili tri zlatne, srebrnu i bronzanu medalju.

Zlatom pištoljem su se okitili Damir Mikec iz Policajca i Zorana Arunović iz Crvene zvezde, dok je puškom trijumfovao Milutin Stefanović iz kragujevačkog „Čika Mate“. Srebro vazdušnim pištoljem osvojila je sjajna Boranka Bobana Veličković, dok je vazdušnom puškom do bronzanog trofeja došla Dragana Todorović reprezentativka Novog Beograda Ušća.

Damir Mikec je slavio vazdušnim pištoljem sa 204,5 krugova što je bolje od državnog rekorda finala Dimitrija Grgić iz 2014. od 203,8 krugova! Čeh Svetlik je bio drugi sa 202,3 kruga, dok je treći je bio takođe Čeh Dubovi sa 181,8 krugova. Dimitrije Grgić je zauzeo peto mesto sa 116,9 krugova.

U triler finalu finala puškom, Milutin Stefanović je za 0,1 krug osvojio prvo mesto ispred Mađara Vereša 205,8:205,7! Odlučile su poslednje dve dijabole: Stefanović 10,6 i 10,1, mađarski reprezentativac (koji dva hica pre kraja vodio sa 196,2:195,7 krugova) pogodio je 10,4 i 9,5 i pao na drugo mesto... Pletikosić je završio na četvrtoj poziciji sa 164 kruga, iza trećeplasiranog Austrijanca Blamauera (184,3).

Zorana Arunović je pištoljem ubedljivo osvojila prvo mesto sa odličnih 201,7 krugova, dok je Bobana Veličković bila druga sa 198,4 kruga. Treće mesto pripalo je Šnajderovoj iz Austrije sa 177,8 krugova, dok je Jasna Šekarić završila na četvrtom mestu sa 157,2 kruga.

Dragana Todorović je vazdušnom puškom zauzela treće mesto sa 186,1 kruga. Andrea Arsović je posle 16 dijabola imala isti rezultat kao Todorovićeva (165,1) pa su raspucavale za nastavak takmičenja. Bolja je bila Todorovićeva i kasnije osvojila treće mesto. Arsovićeva je ostala četvrta (165,1). Ivana Maksmimović je završila na osmoj poziciji sa 79,5 krugova. I ona je raspucavala sa Austrijankom Per posle osme dijabole. Obe su imala 79,5 krugova, u „šot ofu“ Austrijanka je bila preciznija i nastavila takmičenje.

- Prvi put smo na ovom lepom turniru. Uslovi su odlični. Doveli smo samo seniorske selekcije koje će gađati na Prvenstvu Evrope vazdušnim oružjem u Arnhemu od 2. do 8. marta. Nama je primarni cilj da vežbamo finala i imaćemo dosta prilika jer se gađa tri dana i tri puta finale– komentar je jednog od trenera reprezentacije Dragana Donevića. – Prvog dana su Zorana Arunović, Andrea Arsović, Milutin Stefanović i Damir Mikec postigli sjajne osnovne rezultate, od 12 naših reprezentativca, čak desetoro je gađalo u finalu i osvojilo pet trofeja što je sjajan bilans.

U stručnom štabu su Dragan Donević, Jelena Arunović, Aleksandar Zlatić i Goran Maksimović.

Pre finala puškom Milutin Stefanović je bio prvi sa 628,2 kruga, dok je Pletikosić bio drugi sa 626 krugova. U konkurenciji 22 takmičara, Milenko Sebić je zauzeo 11. mesto sa 615,7 krugova i plasman u finale ispustio je zbog slabije druge i treće serije (101,9 i 101,6). Finale je vredelo 619,6 krugova.

Sve tri srpska takmičarke puškom plasirale su se u finale. Andrea Arsović je sa 417,3 kruga bila druga iza Čehinje Mazurove (417,8), Dragana Todorović je bila peta sa 413,2 kruga dok je Ivana Maksimović bila osma sa 412,6 krugova.

Pištoljem, izvaredan osnovni rezultat postigla je Zorana Arunović - 391 krug (dva manje od državnog rekorda), po serijama 100, 97, 98, 96 i sa prve pozicije ušla u finale! Bobana Veličković je sa takođe odličnih 386 krugova ušla kao druga, dok je Jasna Šekarić bila peta sa 375 krugova. Finala je vredelo 362 kruga. Zbirno, rezultat srpskih reprezentativki ja za krug bolji (1.152) od državnog rekorda (1.151 iz 2010). Ukupno je gađalo 11 takmičarki.

Damir Mikec se pištoljem plasirao posle osnovnog dela na prvo mesto sa odličnih 585 krugova. Dimitrije Grgić je bio peti sa 579 krugova. Finale je vredelo 565 krugova. U konkurenciji 18 strelaca Andrija Zlatić je bio 10. sa 563 kruga.

Učestvuju strelci iz Češke, Srbije, Slovačke, Austrije, Japana, Mađarske, Nemačke i Poljske. U petak finala počinju od 18,30.