03.10.2009 Marija Kostić

NZ: Topličanin - Brzi Brod 4:1

Utakmica je igrana po veoma lošem vremenu, teren je bio natopljen od kiše koja je neprestano padala, i uslovi za igru bili su teški. Domaći su sve vreme igrali bolje, gosti su stvorili samo par šansi na celoj utakmici. U 5.minutu Petrović šutira desnom nogom po sredini i uspeva da savlada golmana Stojanova i svoj klub dovede do ranog vodjstva. Minut kasnije Krstić pogadja stativu.Onda su se redjale šanse pred golom Nišlija, ali neprecizni su bili Momčilović, Rajković, Petrović, Krstić, Jović... A onda u poslednjem minutu prvog dela Jovanović postiže gol i povećava prednost na 2:0.
U drugom poluvremenu Prokupčani su nastavili sa dobrom igrom, gosti su se uglavnom branili. U 62.minutu Jovanović je oboren u šesnaestercu, dosudjen je penal, ali Rajkovićev šut brani golman. A onda gosti uspevaju da smanje rezultat na 2:1, strelac Al-Kamah. Samo 2 minuta kasnije Jovanović je opet oboren u šesnaestercu, sudija je opet pokazao na belu tačku. Ovoga puta penal izvodi Jovanović i postiže gol. Da je danas njegov dan, Jovanović pokazuje u 90.minutu kada postiže het-trik (iako je imao još par stopostotnih šansi).

Prokuplje - Stadion kraj Toplice. Gledalaca: 100. Sudija: Milutinović (Svrljig). Rezultat: Topličanin - OFK Brzi Brod 4:1. Strelci: Petrović u 5. minutu, Jovanović u 45. minutu, Jovanović u 75. i 90 minutu (Topličanin), Al-Kamah u 73. minutu (Brzi Brod). Žuti kartoni: Petrović, Momčilović, Z.Paunović (Topličanin), Ilić, Milenović, Matković, Sudimac (Brzi Brod). Igrač utakmice: Vladimir Jovanović (Topličanin).

Topličanin:Savić, Pantić, Mitrović, Petrović (Pavlović), Dragojević, Mijalković, A.M.Jović, Rajković, Krstić (Stojanović), Jovanović, Momčilović (Z.Paunović)
Brzi Brod:Stojanov (Stanković), Filipović, Šapeski, Matković, Ilić, Sudimac, Nikolić, Stojanović (Al-Kamah), Milenović, Jemović, Jovanović (Grozdanović).