Golubice prošetale kroz Kruševac u derbiju

Kruševac:

Veliki derbi izmedju Kruševljanki i šampionki iz Subotice odigran danas U Kruševcu na stadionu Napretka

nije opravdao očekivanja, jer Kruševljanke nisu, ni u jednom trenutku bile ravnopravan rival šampionkama. „Golubice“ su od početka do kraja utakmice diktirale tempo,  stvorile veliki broj šansi pa je golman domaćih Kostićeva imala pune ruke posla.

Povele su gošće već u 19. minutu, kada je Poljakova  iskoristila gresku u postavci Kruševljanki. Mogle su Subotičanke preko Nikolićeve da udvostruče prednost u finišu prvog poluvremena, međutim, zatresla se prečka.

Posle solo prodora i odlične asistencije Poljakove, nije bilo teško Čankovićećevoj da pogodi mrežu od 0:2, a slična slika viđena je četiri minuta kasnije, u 72. kada je Nikolićeva iskoristila jednu od brojnih šansi za 0:3!!!.

NAPREDAK – SPARTAK 0:3 (0:1)

Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Gordana Kuzmanović (Lazarevac) 8. Strelci: Poljak u 19, Čanković u 68, Nikolić u 72.  Žuti kartoni: Marković (Napredak), Nikolić (Spartak)

NAPREDAK: Kostić 6,5, Marković 6, Karadžić 6,5, Mo.Šišković 6, Jankov 6, Ma.Šišković 6, Dobrosavljević 6 (od 89. Bondžić -), Petronijević 6 (od 69. Đilas -), Krstić 6, Pavlović 6, Tenkov 6 (od 78. Lisinac -)

SPARTAK: Gardijan -, Ilić 7, Krstić 7, Vajda 7, Slović 7, Malešević 7,5, Poljak 8, Damjanović 7,5, Nikolić 7,5, Čanković 8, Marenić 7 (od 46. Filipović 7)

IGRAČICA UTAKMICE: Alegra Poljak (Spartak)

Kruševljanke u vreme osvajanja trofeja.Danasnjim porazom sve su dalje od titule .