Zona Drina: Nova tri boda za drugo mesto Kamiondžija

Loše vreme i kiša koja je ceo dan padala u Priboju nije sprečila par stotina gledalaca da dođu na Gradski stadion i da pozdrave svoje fudbalere koji su slavili u utakmici 6. kola Zone Drina, FK FAP – FK Brezovica 2-0 (1-0).

Od samog početka je domaćin krenuo ofanzivno. Posle nekoliko propuštenih prilika, kamiondžije tek u 30. minutu dolaze do vođstva. Gol je, na asistenciju Stankovića, postigao mladi Denan Salkanović, kome je ovo bila prva zvanična utakmica u seniorskoj konkurenciji. Početak drugog poluvremena je doneo još izglednih prilika za FAP, ali je tek u 65. minutu prednost udvostručena posle solo akcije Stankovića, koji je na centru primio loptu, prešao celu odbranu gostiju i matirao golmana Brezovice. I pored nekoliko dobrih šansi, rezultat se nije menjao do kraja meča, pa je ostalo 2-0 za pribojski tim. Sa nova tri boda, kamiondžije su došle u sam vrh tabele, na drugo mesto Zone Drina, sa ukupno jedanaest bodova iz 6 utakmica, samo dva boda manje od prvoplasiranog Rađevca. Narednog vikenda pribojske fudbalere očekuje težak meč u Čajetini sa ekipom FK Zlatibor, koja je u ovom kolu slavila na gostovanju u Šapcu.

Obe mlađe selekcije FK FAP su zabeležile poraze ovog vikenda. Omladinci su u 7. kolu omladinske lige Morava poraženi u Kraljevu od Sloge rezultatom 2-0, i sledećeg vikenda dočekuju Mladost iz Lučana. Pioniri su 7. kolu Moravičko-Zlatiborske pionirske lige poraženi u Čačku od vršnjaka FK Čačak 94 rezultatom 1-0, i u narednom kolu dočekuju Slogu iz Požege.