Tavankut ostvario plasman u Bačku zonu

FK Tavankut petoplasirani tim u PFL Subotica uspeo je da se plasira u "Bačku zonu" posle baraža. U baražu su se sastali FK Tavankut i FK Borac (Bački Gračac). Prva utakmica je odigrana u Tavankutu pred 914 gledalaca. U prvoj utakmici viđena je dobra utakmica domaćeg tima koja je na kraju i krunisana pobedom od 2:0 (1:0). Oba gola su postignuta iz opravdano dosuđenih kaznenih udaraca. Strelac prvog gola bio je Vizin u 19. minutu, a strelac drugog gola Hubert u 89. minutu. Sudija ovog meča bio je Siniša Kiš-Čepegi.

Druga utakmica je odigrana u Bačkom Gračacu pred oko 300 gledalaca, koja je završena rezultatom 1:1. Domaći tim je krenuo ofanzivno, ali su se svi njihovi napadi završavali na oko 30-ak metara od protivničkog gola. Gosti su poveli u 21. minutu posle greške domaće odbrane kada im je protivnički igrač Hubert "ukrao" loptu i zatresao mrežu za 0:1. Konačan ishod meča postavio je Bradić u 79. minutu posle odličnog šuta sa 25 metara.

Konačan rezultat baraž utakmice za "Bačku zonu" između FK Tavankut i FK Borac je 3:1.

I još jedna napomena, igrači FK Tavankut su celu sezonu odigrali bez i jedne premije, tačnije bez i jednog jedinog dinara, a uspeli su da se plasiraju u viši rang.