PFL Sombor: Gostima igra i bodovi u Staparu

Fudbaleri Borca iz Bačkog Gračaca zasluženo su odneli tri boda sa terena u Staparu,gde su u utakmici XXIII kola prvenstva Područne Lige bili bolji od domaćeg Hajduka i slavili sa 1:2. Za sve one koji nisu gledali ovu utakmicu, rezultat je možda iznenađenje, ali stotinjak gledalaca,uglavnom navijača domaćeg tima je svedočilo nemoći fudbalera Hajduka, da savladaju borbene goste iz Bačkog Gračaca. Utakmica je odigrana po lepom,ali vetrovitom vremenu, gde je svakoj od ekipa,vetar bio saveznik po jedno poluvreme. Već na startu, vetar je jedan šut Stanića, i njegovu loptu, u 5 minuti  sproveo  u mrežu Vajagića.Čudan let je imala ta lopta, upućena iskosa sa leve strane,i završila u gornjem levom uglu čuvara mreže gostiju iz Gračaca. Nije to u mnogome poremetilo igru fudbalera Borca, koji su imali jasan cilj,a moto im je bio u stilu imena kojeg nose- Borac.Borbenošću,tačnim dodavanjem i istrajnošću, fudbaleri gostiju su u potpunosti preuzeli igru i zavladali situacijom na terenu,što je na kraju rezultiralo pobedom rivala, koji danas nije imao jak motiv za pobedom, a nedovoljna uigranost,netačni pasovi i mali broj izleta do šesnaesterca gostiju, doveli su ih do novog poraza pred svojim navijačima.Na kraju je i taj poraz mogao biti i sa većom razlikom da na golu Hajduka nije stojao raspoloženi Mrđenović,koji je u dva navrata spasio svoj tim  veće bruke.

Iz prvoga dela utakmice, vredno pažnje je gol gostiju,koji je pao u 30 minuti,a dali su ga zajedno šuter Borca Pokrajac i J.Lazendić  iz Hajduka ,od koga se odbila lopta, i prevarila Mrđenovića.Nastavak utakmice u drugom poluvremenu pripao je gostima,koji smelom igrom preuzimaju ulogu favorita i čestim izletima ka golu domaćeg čuvara mreže,stvaraju sebi prilike za novu radost. Tako u 68 minuti dolaze do vođstva, golom Dautovića iz neposredne blizine.Šest minuta kasnije, nova prilika i oči u oči sa golmanom domaćih,napadač gostiju nije uspeo da golom završi akciju. Isto je bilo i u 76 minuti,kada Mrđenović dobija novi aplauz za smelu intervenciju.

Ovu utakmicu obeležilo je i nesigurno suđenje Rabrenovića iz Kule, koji nije dorastao utakmice ovoga tipa,ali mu se nema šta prigovoriti za rezultat, jer njegov kriterijum nije uticao na zasluženu pobedu gostiju.Procena prekršaja i sankcionisanje istih,slaba je tačka mladog delioca pravde.

HAJDUK-BORAC  1:2 (1:1)

Stapar, Igralište Hajduka. Gledalaca.100.Sudija Rabrenović.Pomoćnici Vujić i Ćalasan( svi iz Kule) Delegat :Dukić (Odžaci).Strelci: Stanić u 5 za Hajduk,a Pokrajac u 30 i Dautović u 68  za Borac. Žuti kartoni Milić (Hajduk) Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice Mrđenović(Hajduk)

HAJDUK:Mrđenović,Staničkov( Jovanović),Divjak, J.Lazendić,Pekez, Benčić,Milić,Nenadić (Jusufi),M.Lazendić(Lazić), Stanić i Korać.

BORAC : Vajagić,Miković, Bradić, Milošević, Krznar, Dautović(Irić), Krtinić,Krneta(Babić),Žegarac, Pokrajac i Stanić.