Streljaštvo: Sebić 26. MK puškom 60 metaka ležeći u Minhenu

MINHEN, 10. jun (Info centar).- Milenko Sebić strelac „Akademije Maksimović“ osvojio je 26. mesto u gađanju MK puškom 60 metaka ležeći na Svetskom kupu u Minhenu sa 622,8 krugova. Na 44. mesto plasirao se Nemanja Mirosavljev sa 620,7 krugova, dok je 46. bio Stevan Pletikosić sa 620,7 krugova.

Pre finala, koje je vredelo 625,8 krugova, najprecizniji je bio Od Arne Brekne (Norveška) sa 629 krugova. U finalu, međutim, dominirali su Kinezi osvojivši prva dva mesta: Žengbo Žao 208,9, Gang Liu 208,5 dok je treći bio Henri Junghaenel (Nemačka) sa 187,6 krugova.

Van konkurencije za „em – ku – es“ gađao je Milutin Stefanović i zabeležio 618,8 krugova. Norma je 615 krugova.

Trećeg dana Svetskog kupa MK puškom trostav 3 puta 20 metaka srpske takmičarke gađale su eliminacije i sve tri su se plasirale u kvalifikacije 11. juna. U prvoj eliminacionoj grupi Dongći Čen (Kina) bila je najpreciznija u konkurenciji 57 takmičarki, sa 590 krugova, 19. je bila Jelena Živković sa 576 (klečeći 191, ležeći 191, stojeći 194) dok je Andrea Arsović zauzela 24. mesto sa 575 krugova (193, 198, 184). U

U drugoj grupi u kojoj je bilo 55 učesnica, Ivana Maksimović je sa odlična 583 kruga (194, 198, 191) zauzela četvrto mesto. Prva je bila Petra Cubalsing (Italija) sa 586 krugova. U kvalifikacije se plasiralo 75 takmičarki.

Četvrtog dana u sredu 11. juna na vatrenu liniju će u kvalifikacijama MK puškom trostav gađati Ivana Maksimović, Andrea Arsović i Jelena Živković (finale od 11,30) dok će Andrija Zlatić, Damir Mikec i Dimitrije Grgić gađati vazdušnim pištoljem (finale u 13,15). U eliminacijama će MK puškom trostav tri puta 40 metaka gađati Milenko Sebić, Stevan Pletikosić i Nemanja Mirosavljev, a za „em - ku - es“ Milutin Stefanović.

Srpski strelci u gađanju glinenih golubova - skit Goran Stojadinović i Jovan Amanović gađaće prvi deo 50 golubova. Drugi deo 75 golubova i finale šestorice najboljih je 12. juna.

Do sada srpski strelci su osvojili u Minhenu jednu medalju. Bronzom se okitila Andrea Arsović vazdušnom puškom. Damir Mikec je bio četvrti MK pištoljem. U osnovnom delu imao je odličan rezultat od 571 krug i u finale je ušao kao prvi.

- Odličan rezultat osnovnog dela vratio mi je poljuljano samopouzdanje - rekao je Mikec.- U finalu, najgori moguće rasplet i četvrto mesto koje ni jedan sportista ne voli. Ali, u celini sam zadovoljan, bila je to dobra najava i podstrek za takmičenje vazdušnim pištoljem u sredu.