Odluka u drugom poluvremenu

Iako su fudbaleri Jadrana, koji se bore za vrh tabele, za protivnika imali poslednjeplasiranu Srbiju, do bodova nisu lako došli. Posle više neiskorišćenih šansi u prvom poluvremenu, među kojima i jedanaesterac, susret je odlučen u drugom delu utakmice.

Bez kapitena i prvog strelca Uroša Tomaševića, domaćin u prvom poluvremenu nije iskoristio nekoliko šansi, zahvaljujući dobrim intervencijama golaman Srbije Aleksandra Đusića, koji je u 4. minutu odbranio i jedanaesterac štoperu Dejanu Obradoviću.

Tri puta se u šansi za gol našao Stefan Živković, ali je golman Srbije ostao nesavladiv u prvom poluvremenu. Isti igrač se posle oddmora iskuspio za promašaje i doveo svoj tim u vođstvo u 50. minutu. Korner je izveo Ivan Grba, a pred golom Srbije najbolje se snašao Živković i glavom loptu poslao u mrežu. Posle skoro pola sata jalove igre,Jadran je uspeo preko rezerviste Milana Mišića da udvostruči prednost.

U finišu utakmice Živković je izšao pred golmana Đusića i svojim drugim pogotkom „overio“ pobedu „večitih amatera“ iz Vašarišta.

Fudbaleri Jadrana zabeležili osamnaestu pobedu  u Prvoj gradskoj ligi (Foto: M. Jovičić)

Gosti iz Ilićeva imali su voje šanse, koje nisu iskoristili. Kod rezultata 0:0 štoper Ivan Gajić izbacivanjem lopte sa gol-linije sprečio je vođstvo Srbije. Ipak, pobeda je pripala kvalitetnijem timu Jadrana. Bila je to 15. pobeda gradskog prvoligaša iz Vašarišta u ovoj sezoni, koji se posle nekoliko godina našao u situaciji da se bori za prvo mesto. Međutim, trenutno Jadran zaostaje osam bodova u odnosu na Partizana iz Cerovca, koji je na svom terenu pobedio Bagremar sa 2:1.

- Imamo mlad tim, koji je izgoreo na nekim utakmicama u želji za osvajanjem prvog mesta. Zaostajemo u bodovima, ali borićemo se do kraja prvenstva, sve dok postoje i teoretske šanse za prvo mesto, iako Partizan ima veliku prednost. Treba da odigramo još dve utakmice sa ekipama koje se bore za opstananak, sa Vinogradima i Bagremarom. Odlazimo u goste i Ćavi, a kod nas dočekujemo Slogu iz Desimirovca. Borićemo se do kraja, pa šta bude. Međutim, moramo da budemo zadovoljni i drugim mestom, jer Jadran u poslednjih nekoliko godina nije imao bolji plasman – rekao nam je trener Dejan Milošević.

U ostalim susretima 26. kola Prve gradske lige Kragujevca postignuti su sledeći rezultati: Šumadinac KG – Kolonija 1:0, Jedinstvo – Korićani 0:1, Sušica – Maršić 1:1, Partizan (C) – Vinogradi DB 2:1, Budućnost – Sloga (D) 3:2, Seljak (MP) – Ćava 4:2. Slobodan je bio Bagremar. Partizan iz Cerovca zadržao je prvo mesto sa 58 bodova, osam bodova više u odnosu na drugoplasiranog Jadrana.

U narednom kolu sastaju se: Vinogradi DB – Jadran, Sloga (D) – Partizan (C), Bagremar – Seljak (MP), Čava – Budućnost, Srbija – Sušica, Maršić – Jedinstvo i Korićani – Kolonija, a slobodan je Šumadinac KG.

U Drugoj gradskoj ligi Kragujevca odigrano je 26. kolo, u kojem je vodeći Borac iz Drenovca na svom terenu savladao Kutlovo sa 2:0 i povećao prednost na četiri boda u odnoosu na drugoplasiranu Mladost iz Pajazitova, koja je igrala nerešeno sa Hajdukom u Jovanovcu 0:0. U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Šumadija 1934 – 21. oktobar 3:1, Žeželj – Botunje 3:0, Kremenac – Mladost Teferič 4:1, Košutnjak – Seljak (C) 3:0 i Azbest – Zastava 2:3. Slobodna je bila Sloga (L).

Borac je na prvom mestu sa 51, a druga Mladost i treći Hajduk imaju po 47 bodova.

U narednom kolu sastaju se: Borac (D) – Šumadija 1934, Kutlovo – Azbest, Zastava – Sloga (L), Mladost Teferič – Žeželj, Botunje – Hajduk i Mladost (P) – 21. oktobar. Slobodan je Košutnjak.

U Trećoj gradskoj ligi, koja ima samo šest klubova, odigrana su dva susreta 11. kola. Šumarice 2008 pobedile su Veliku Sugubinu sa 2:1, a Divostin i Đuriselac igrali su nerešeno 1:1.Slobodni su bili Borac (NM) i Studenac. Na tabeli u ovoj skraćenoj ligi Šumadija 2008 iz Drače i Studenac iz Goločela su na čelu tabele i imaju po 18 bodova. U 12. kolu Treće gradske lige sastaju se: Đuriselac – Šumarice 2008, Velika Sugubina – Borac (NM), a slobodni su Divostin i Šumarice 2008.

JADRAN – SRBIJA (ILIĆEVO) 3:0 (0:0)

KRAGUJEVAC – Igralište: U Vašarištu. Gledalaca: 100. Sudija: Boris Brkić. Pomoćnici: Siniša Stefanović i Nikola Stevanović (svi iz Kragujevca). Strelci: Živković u 50. i 78. i Mišić u 89. minutu.

Žuti kartoni: Mišić (Jadran), Trajković Miletić, Milenković, Andrejić (Srbija).

JADRAN: Bošković, Riznić, Ranković (Mišić), Obradović, Gajić, Aleksić, Živković, Tripković, Kuč (Simović – Vukosavljević), Grba, Smolović.

SRBIJA: Đusić, Mančev, Trajković (Vranić), Ristićm, Bajević, Miletić, Milenković,Vujisić, Andrejić, Furtula, Jokić.

IGRAČ UTAKMICE: Stefan Živković (Jadran).

Šumadinac 1 : 0 Kolonija
Jedinstvo 0 : 1 Korićani
Sušica 1 : 1 Maršić
Jadran 3 : 0 Srbija