Silovit start Šampiona

Kadeti i juniori KK Šampion iz Užica pobedama su startovali u kvalifikacijama za kvalitetnu ligu zapadne Srbije. Kadeti su bili više nego ubedljivi protiv KK Klik iz Arilja , a rezultat 75:26 sve govori. Domaći su slabije otvorili meč, ali su serijom od 8 uzastopnih poena talentovanog Sretena Kneževića držali malu prednost nad gostima iz Arilja. Iako je rezultat na poluvremenu glasio 31:20 trener kadeta KK Šampion, Nenad Mandić imao je šta da kaže svojim pulenima u pauzi.To je i urodilo plodom tako da je u drugom poluvremenu postojala samo jedna ekipa na terenu. Samo 6 primljenih poena u drgom poluvremenu uz mnoštvo poena iz kontranapada otvorili su put ka ubedljivoj pobedi kadeta KK Šampion. Igrom u drugom poluvremenu maestralno je dirigovao talentovani Pavle Pavlović , a veliki doprinos dao je i Lazar Vasilić koji je odličnom odbranom neutralisao najboljeg igrača gostiju Tanaskovića.Naravno i ostatak ekipe zaslužio je sve pohvale za igru prikazanu na premijernom susretu.

Rezultat: KK Šampion - KK Klik 75:26, po četvrtinama (20:12, 11:8, 17:3, 27:3)

KK Šampion:Vasilić 11, Despić 7, Popović L. , Pavlović 12, Šopalović 7, Popović D., Knežević 20, Novaković 6, Petković 6, Vulović, Antonijević, Perić 6
KK Klik:Blagojević, Žunić 1, Bojović 4, Stanić, Tanasković 9, Topalović, Cukavac, Velimirović 2, Marković 3, Radović, Mitrović 7.

I juniori KK Šampion su bili sigurni i u duelu sa vrsnjacima iz Arilja pobedili 51:41.Utakmica je rešena u prvom poluvremenu kada je domaćin stvorio prednost od 15 poena ( 33:18 ) koju je sigurno održavao u drugom poluvremenu i nije dozvolio juniorima KK Klik da se vrate u meč. Najbolji pojedinac na terenu bio je Bogdan Marjanović koji je postigao 20 poena, dok je u poraženoj ekipi bolji od ostalih bio Ajdačić sa 16 poena.

Rezultat: KK Šampion - KK Klik 51:41, po četvrtinama (14:12, 19:6, 10:12, 8:11)

KK Šampion: Ilić 2, Grujičić 8, Marjanović 20, Savić 4, Radović, Arsić 2, Pejović 9, Ljubičić 4, Dulović, Pavlović 2.
KK Klik: Stojić 12, Demirović, Stevanović 8, Ajdačić 16, Sakić, Vlahović 2, Šćepanović, Pelivanović 3, Simović.
Sponzor utakmica bila je SZR "majstor VES" , čiji je vlasnik g-din Vesović, otac srpske reprezentativke u odbojci Jovane Vesović.