27.09.2008 fkkikinda.com

Kikinda lako sa Metalcem

Fudbaleri Kikinde savladali su Metalac iz Futoga rezultatom 2:0. Svi prisutni na stadionu, a bilo ih je oko 300, mogli su da gledaju odličnu partiju Kikinde, pogotovo u drogom poluvremenu, kada su i dali oba gola. Kikinda je počela da napada od početka meča i već tada je stvarala šanse, koje ipak nisu bile ozbiljnije. Prvu pravu šansu imaju gosti. Posle centaršuta nespretna intervencija Popvića, koji ispušta loptu, ali igrač gostujuće ekipe šutira sa 5 metara preko gola.
Od tada Kikinđani prenose težište igre na protivničku polovinu, kada su i počeli stvarali ozbiljne šanse. U 29. minutu odličan centaršut Šurbatovića nije iskoristio Ćulibrk, koji loptu glavom šalje pored gola. Do kraja poluvremena nešto smirenija igra, ali je u tim momentima loptu i dalje držala naša ekipa. U 45. minutu odličan driblig Malinovića koji izbacuje iz ravnoteže protivničkog igrača, on ga obara u šestaestercu, ali tada sudija ne svira čist jedanaesterac.
U drugom poluvremenu trener Kikinde je odmah ubacio Vukobrata i Kneževića. To se i isplatilo, jer je Kikinda počela da igra mnogo bolje. Već u 48. minutu odličan dribling Vukobrata, koji nakon toga sa 12 metara šutira pored gola. I dalje je Kikinda dominirala. Igrala je izuzetno dobro i lepo za oči. Gledaoci su uživali, a novi uzdasi su se čuli u 57. minutu, kada Trifunac šutira pored gola. Kikinda tu nije stala. Napadala je i dalje i stvarala šanse. Prvu koriste u 63. minutu. Odlična lopta Rosića za Malinovića koji uz pomoć gostujućeg igrača, kojeg je lopta okrznula, šutira lob loptu preko golmana Subašića i lep pogodak Malinovića. Već u sledećem napadu, tačnije 65. minutu, ponovo odlična lopta Rosića za Vukobrata, koji postiže pogodak sa kojim je Kikinda povela sa 2:0.
Kikinda je fantastično i nastavila. Već u 73. minutu proektil Šurbatovića sa 18 metara, brani golman gostujuće ekipe. Samo dva minuta kasnije prva šansa za goste u drugom poluvremenu. Posle šuta neoprezna intervencija Popovića, koji isušta loptu, ali gosti šutiraju pored gola. Tada gosti ne staju. Minut kasnije gosti stvaraju napad, pokušavaju da ugroze Popovića, koji je ovoga puta bio sigurniji. Nakon ovih napada, gosti ponovo staju i stvaraju prostor Kikindi za nove napade. U 81. minutu šut Rosića za novu ozbiljnu šansu, ali lopta prolazi pored gola. U 83. minutu Vukobrat odlično drubla na ivici šesnaesterca. Šutira, ali lopta prolazi tik pored leve stative. Naši momci igraju sjajno. U 87. minutu novi odličan kontranapad Vukobrata, koji u šesnaestercu šalje lošu povratnu loptu i time ne iskorišćuje odličnu kontru. Ova šansa je bila i poslednja na utakmici u kojoj je Kikinda zabeležila možda i najbolju igru do sada.

Delegat: Živan Domazetotski (Pančevo)
Sudija: Marko Adamović (Ada)
Pomoćnici: Dejan Vučić, Tomislav Latki (Subotica)

Kikinda: Vanja Popović, Nebojša Đukić, Predrag Bošnjak, Slavko Ćulibrk, Dino Dedić, Milan Misić (Danilo Vukobrat 46´), Miljan Šurbatović (Darko Ćazić 77´), Filip Savić (Ivan Knežević 46´), Branislav Rosić, Saša Trifunac, Mirko Malinović.
Metalac: Miloš Subašić, Marko Čalija, Nebojša Kovačević (Nikola Romić 65´), Zoran Galić, Bojan Sapanjoš, Goran Kovačević (Bojan Margić 57´), Goran Ivković (Marko Zmijanac 68´), Miroslav Bjeloš, Slobodan Vukovljak, Damir Vukanac, David Kukolj.
Žuti kartoni: Šurbatović (Kikinda), N. Kovačević, Sapanjoš, Galić, Vukanac (Metalac).

Palić 0 : 0 Sloven
Tekstilac Ites 1 : 3 Spartak (D)