13.09.2008 fkkikinda.com

FK Kikinda - FK Radnički Sombor 3:1

Fudbaleri Kikinde zabeležili su novu pobedu u šampionatu pred oko 350 gledalaca na Gradskom stadionu u Kikindi. Danas su na svom terenu savladali Radnički iz Sombora rezultatom 3:1. Kikinđani su utakmicu otvorili odlično. Već posle prvog minuta odličan centaršut Malinovića sa leve strane. U šesnaestercu bio je Rosić, koji je umirio loptu, a zatim sam ispred golmana šutirao pored gola. Ipak, nakon toga gosti prave inicijativu. Napadaju i ne dozvoljavaju Kikindi da pređe svoju polovinu. Probali su naši fudbaleri iz kontri nešto da urade, ali im ni to nije polazilo za rukom. Do 29. minuta bilo je bez pravih šansi i igralo se na sredini terena, a onda odličan prodor Trifunca, kojeg u šesnaestercu ruši kapiten gostujuće ekipe Vidović. Sudija svira penal, a najstrožu kaznu sigurno je izveo Mirko Malinović. Do kraja poluvremena nije se desilo ništa posebno. Kikinda je imala igrača više, ali nije vršila pritisak. Ponovo je protivnika čekala na kontre, što baš i nije bilo realno u ovakvoj situaciji.

Kao i prvo, tako i drugo poluvreme Kikinda otvara odlično. Već posle dva minuta igre, Rosić odličnim pasom pronalazi Trifunca, ispred kojeg protivnički igrač uklizuje i zamalo postiže sam sebi gol. Na mestu je bio golman gostiju Zogović. U tim momentima Kikinda je pokazala bolju igru, ali i dalje nije uspevala da sabije protivnika na svoju polovinu, jer je naš tim imao igrača više. U 53. minutu ponovo odlična šansa za Kikindu. Proektil sa 30m Šurbatovića, ali lopta prolazi tik pored gola. U daljem toku meča gosti se ponovo bude i pokušavaju da dođu do pogotka. U tome su i uspeli u 67. minutu. Šut Stankovića sa 20m nije uspeo da odbrani Ćirić. Ipak, naši momci nisu pali. Nastavili su da igraju i nakon samo tri minuta šansa. Centaršut Kneževića sa desne strane, lopta preleće na drugu stativu, gde se nalazi Malinović. Bio je to fantastičan volej šut iskosa, ali lopta prolazi malo iznad prečke.

Nastavljaju posle toga obe ekipe da igraju odlično. Gosti se nisu branili i ponovo imaju odličnu šansu u 71. minutu. Lob udarac preko Ćirića sa 15m, ali lopta pogađa prečku. Nakon samo šest minuta Kikinda ponovo napada. Centaršut, odličan udarac glavom, ali brani golman i lopta odlazi u korner. Kikinđani izvode korner. Glavom je Rosić uspeo da je zahvati i pogađa prečku, lopta se odbija i na nju naleće Dino Dedić i dovodi svoj tim u vodstvo.

Nastavili smo da napadamo. Protivnik je u tim momentima pao. U 85. minutu prodor Ćazića kroz sredinu terena, lako je prešao štopera gostujuće ekipe i postigao lep pogodak za 3:1! Do kraja ništa ozbiljnije. Ipak, desila se i glupost Ćazića kada je dobio drugi žuti karton, a na terenu je bio samo 20 minuta.

Kikinda je uspela ponovo da pobedi i nastavi niz od 4 pobede. Sledeće kolo se putuje u Bački Jarak, gde nas čeka teško gostovanje.

Kikinda: Dragan Ćirić, Nebojša Đukić (Danilo Vukobrat 60´), Predrag Bošnjak, Goran Beleuc, Dino Dedić, Milan Misić (Ivan Knežević 63´), Miljan Šurbatović, Filip Savić, Branislav Rosić, Saša Trifunac, Mirko Malinović (Darko Ćazić 70´).

Radnički: Bojan Zogović, Damir Vuković, Dušan Josić, Branko Vidović, Dušan Pelić, Vladimir Dobrijević, Miloš Banjak, Aleksandar Marunović, Vladimir Panjković (Milan Medić 72´), Nenad Ševarac (Stojan Bosnić 80´), Dušan Kenić (Ivan Stanković 61´).

Sudija: Marijan Sarka (Vršac).
Žuti Kartoni: Bošnjak, Trifunac - Kikinda, Dobrijević, Marunović, Zogović - Radnički.
Crveni Kartoni: Ćazić - Kikinda, Vidović - Radnički.

Spartak (D) 4 : 0 Sloven
Palić 1 : 2 Bačka (BP)
Tekstilac Ites 1 : 2 Big Bul