Rutinska pobeda Fontane

Iako rezultat (5:4) to ne pokazuje fudbaleri Fontane ostvarili su rutinsku pobedu nad Užicem u okviru V kola Druge futsal lige Zapad. Čačani do prednosti stižu u 8. minutu prelepim golom kapitena Miloša Ristanovića. Prvi deo igre pretekao je u inicijativi domaće ekipe, ali gosti u 15. minutu kažnjavaju grešku odbrane Fontane i preko Sokića poravnavaju rezultat. Do kraja prvog dela Spasojević vraća prednost Čačana. U nastavku prvo Spasojević, a zatim Jovanović povećavaju prednost Fontane. Kapiten Ristanović u 31. minutu povećava na 5:1. U poslednjim minutima meča gosti preko Perišića (2) i Stanića koriste opuštenost u igri Fontane i smanjuju rezultat na 5:4.

- U ovaj meč ušli smo bez četiri standardna igrača, ali uprkos tome zabeležili smo važnu pobedu. Već narednog vikenda očekuje nas derbi u Smederevskoj Palanci protiv ekipe Partenona koji će možda odrediti i naš domet ove sezone, rekao je za Media portal kapiten Fontane Miloš Ristanović.

U utorak će biti rešena žalba Fontane na meč sa Krčagovom za koje je nastupilo nekoliko igrača koji nemaju pravo. U taboru Čačana očekuju pozitivan odgovor iz Kragujevca, tako da bi Fontana nakon pet odigranih kola imala odličnih 12 bodova.

Delegat: Prodanović (Kragujevac), sudije: Jakšić ( Gornji Milanovac) i Bogdanović (Čačak)

FONTANA: Teofilović, Marković, Stevanić V., Popović, Stevanić M., Spasojević, Ristanović, Jovanović i Melentijević.

UŽICE: Radosavljević, Stanić, Perišić, Sokić, Krejović, Bogojević, Milošević.