27.08.2013 S.Blagojević

Prva Rasinska okružna liga: Mačkovac - Jovan Kursula 1:0

U pravoj prvenstvenoj utakmici domaći su zasluzeno uknjizili tri boda imali su inicijativu tokom većeg dela utakmice a da u odbrambenim redovima gostiju nije bilo stamenog štopera Dejana Milanovića popularnog Barezija domaći bi sasvim sigurno slavili ubedljivije. Kod domaćih posebno su se istakli Predrag Šljivić i Đorđe Pavlović ali i drugi su svojom borbenošcu a posebno veterani Krstić;lisinac, Sojkić i drugi pokazali pojedinim igračima iz Varvarina kako se bori za boje kluba, Varvarinci su tek ulaskom Saše Milosavljevića nešto pokušali da odigraju ali su prvi šut na gol uputili tek u 82. minutu kada je golman Simović odbranio zicer Stoiljkoviću. Na kraju treba reći da je utakmicu sudio Bojan Milić sudija sa više liste i nije se proslavio a zašto je ovu utakmicu sudio baš on pitanje je za komesara za delegiranje. što se tiče njegovog sudjenja nema comentara sudio je za ocenu koju je dobio od vašeg dopisnika. ali sudiji takvog ranga ne priliči da kuca protokol, ne priliči da na legitimnog predstavnika gostiju viče i ne unese u zapisnik ono što on legitimno zahteva( pošto več kuca protokol) jer u Jasici on nije predstavljao sebe nego veliku organizaciju sudija pa i komesara koji ga je delegirao.

Strelci: 1: 0 Zoran Milićević u 10 minutu. Igralište FK Jasika kraj Zapadne Morave, gledalaca 100, Sudija Milić Bojan (Đunis) 6, Opomenuti igrači: Stanojlović, Jevtić, Pavlović (Mačkovac) i Nikola Savić i Didić ( J. Kursula). IGRAČ UTAKMICE: Predrag Šljivić (Mačkovac)

MAČKOVAC: Simović 7, Spasojević 7, 5(Minić-), Stevanović 7, 5, Krstić 7, 5, Lisinac 7, 5, Đorđe Pavlović 8. Stanojević 8(Sojkić 7, 5). Šljivić 8, Igor Pavlović 7, 5, Jevtić 7, 5. Milićević 7, 5(Iličić 7, 5),

JOVAN KURSULA: Nešić 7. Nikola, Boškovac 7. Nikola Savić 6. Krstić 6 (Didić 6, 5), Milanović 7, 5, Milić 6, Lazarević 6, 5Antić 6 (Nemanja Boškovac-), Stoiljković 7, Milojević 7, Avramović 6, 5 (Saša Milosavljević 7).