19.08.2013 S. Blagojević

Rasinska okružna liga I: Jovan Kursula - Jastrebac 1:0

Prošlo je sigurno desetak godina a da tribine stadiona Temnića u Varvarinu nisu bile punije preko 600 ljudi okupilo se da vidi vaskrs voljenog kluba. Iako nekompletni Varvarinci su zasluženo pobedili a rezultat je mogao da bude i veći da na golu gostiju nije stajao sjajni golman Stevica Smiljković koji je u nekoliko navrata odbranio sjajne šuteve Srđana Lazarevića, Markovića, Milića, Stoiljkovića idr. Gol odluke pao je u 45. minutu akcija iz udžbenika Nikola Boškovac je sjajno prebacio loptu na desnu stranu brzonogom Lazareviću, ovaj se stuštio po desnoj strani u idealnom trenutku ubacio loptu u sredinu gde je Aleksandar Avramović majstorski poslao u mrežu za`1: 0 ispostavilo se kasnije i konačan rezultat. Iz prvog poluvremena svakako je vredno istaći i odličan šut Lazarevića koji je završio na stativi golmana gostiju koji je doduše taman toliko zakačio loptu da ne završi u mreži.
Drugi deo ponovo je pripao domaćinima iako je kod njih bio evidentan nedostatak fizičke spreme . Lazarević je nekoliko puta odlično probijao izlazio i sam pred golmana Smiljkovića ali je ovaj uvek izlazio kao pobednik sem u 64. minutu kada ga je spasila prečka posle sjajnog prodora Lazarevića i šuta Milića glavom u prečku. Na kraju Varvarinci su bili prezadovoljni jer prve utakmice su najteže a tri boda protiv odličnog Jastrepca su itekako vredna.

Strelci: 1:0 Aleksandar Avramović u 45. minutu. Stadion Temnića u Varvarinu, gledalaca 600. Sudija Vladica Tomić(Aleksandrovac) 7, 5. Opomenuti igrači: Dalibor Marković (J. Kursula). IGRAČ UTAKMICE: SRĐAN LAZAREVIĆ (Jovan Kursula)

JOVAN KURSULA: Nešić 7, Nikola Boškovac 7, Nikola Savić 6, 5, Marković 7, Milanović 7, 5, Milić 7, 5, Lazarević7, 5(Anđelković-) , Antić 6, 5, Stoiljković 7, 5, Krstić 7(Živić-), Avramović 7(Nemanja Boškovac-)

JASTREBAC: Smiljković 7, 5, Brčin 6, Aleksić 6, 5, Đorđević 6, 5, Milošević 7, Antić 6, 5, Dimitrijević 6, 5, Filipović 6, 5, Zdravković 6, Perić 6, 5, Lazarević 7.

NOVA UPRAVA URADILA VIŠE ZA NEDELjU DANA NEGO MNOGI GODINAMA

Nova uprava na čelu sa Darkom Brankovićem  uradila je čudo za nedelju dana stadion Temnića u koji nije moglo da se uđe jer je trava bila veća od vašeg dopisnika zablistao je punim sjajem, teren je doveden u red, svlačionice blistaju, ograda ofarbana, skraćena , kapija stadiona ofarbana i dovedena u red prvi put posle 1974 godine, stvoren sponzorski pul , vraćeni igrači iz Varvarina koji su igrali po klubovima u okolini, a ova agilna uprava sa ovim mladim momkom uradiće još mnogo što šta za ovaj klub. A da se radi videlo se juče na stadionu su bili i oni koji nisu na ovo zdanje ušli preko desetak godina.

STARO IME OD ZIME

Zbog određenih proceduralnih problema FK Jovan Kursula nastupaće još ove jeseni pod imenom čuvenog junaka iz Varvarinske bitke a na zimu klubu se vraća stari naziv FK TEMNIĆ 1924 u godini kada će klub proslaviti 90 godina postojanja.

FOTO GALERIJA SA UTAKMICE:

slika 1. Svaki početak je težak predsednik domaćina Darko Branković nervozan pre početka meča

slika 2.  Predsednik kluba dočekuje članove sponzorskog pula

slika 3. Danas blistao Srđan Lazarević , hvata vazduh na poluvremenu

slika 4. Mnoga poznata lica na stadionu Temnića

slika 5. Sparina velika u 65. minutu sudija Vladica Tomić je dozvolio igračima da se osveže

slika 6. Na stadionu je osvanula i nova reklama gen sponzora sportske kladionice OLIM BET

Pepeljevac 4 : 0 Naupare
Jedinstvo 1936 1 : 1 Bošnjane
Vinogradar 2 : 2 Mačkovac
Temnić 1924 1 : 0 Jastrebac
Trudbenik 2 : 3 Sloga Dašnica
Mladost 4 : 2 Gradina
Čitluk 1 : 3 Sloga Ćićevac
Poljoprivrednik 3 : 1 FUD