Brodarac sa igračem manje postigao gol viŔe od Ubljana

Smena generacija se osetila kod omladinaca Brodarca, u prvom kolu su izgubili visokim rezultatom na gostovanju Crvenoj Zvezdi. Nasuprot njima novajlije sa Uba su kod kuće upisale tri boda protiv subotičkog Spartaka.

Ā

Posle početnog ispitivanja snaga u 10. minutu je viđena lepa akcija Ubljana kada je PivaÅ” uposlio Stevančevića, a ovaj rutinski savladao Stevanovića. Na izjednačenje se čekalo sve do 41. minuta, kada je Bogdanović sa roglja Å”esnaesterca pogodio malu mrežu Ubljana. Prvo poluvreme zavrÅ”eno je nereÅ”enim rezultatom u kojem danaÅ”nji takmaci i nisu prikazali bog zna kakav fudbal.

Brodarac je na početku drugog poluvremena ostao sa igračem manje, jer je Ilijev u roku od dva minuta dobio dva žuta kartona. Iako brojčano slabiji domaći igrači u 57. minutu stižu do prednosti. Runjajić je nepropisno u svom kaznenom prostoru zaustavio Bojovića, sudija je dosudio jedanaesterac koji je sigurno u gol pretvorio Janković.Ā

Desetka domaćih Bojović je svoje driblerske kvalitete iskazao u 67. minutu kada je posle solo prodora izaÅ”ao sam pred gol, ali mu je Å”ut sa desetak metara odbranio Velimirović. Na drugoj strani i Ubljani su mogli do gola, ali pre njih su ponovo do cilja stigli momci iz Brodarca u 72. minutu. Knežević je pasom ostavio samog Bogdanovića, ovaj je predriblao golmana i uÅ”etao se sa loptom u gol za 3:1.

Nadu gostima u povoljan rezultat vratio je PivaÅ” u 75. minutu. Posle kornera sačekao je loptu na drugoj stativi i iz prve je smestio u mrežu. Međutim, promene rezultata do kraja nije bilo i treba odati priznanje Brodarcu za beskompromisnu borbu čitavo poluvreme sa igračem manje. Prvenstvo se nastavlja u sredu vanrednim kolom, Brodarac ide u NiÅ” na noge Radničkom, dok Jedinstvo dočekuje Voždovac.Ā

BRODARAC - JEDINSTVO 3:2 (1:1)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Jakovljević Mladen. POM.SUDIJE: Jovčić Jovan i Hrutka Marko. STRELCI: Bogdanović 41. i 72. i Janković 57.min (k.u.) (Brodarac), Stevančević 10. i PivaÅ” 75.min (Jedinstvo). ŽUTI KARTONI: Ilijev, Milenković, Bogdanović i Knežević (Brodarac), Močić, Đokić i Živanović (Jedinstvo). CRVENI KARTON: Ilijev 49.min (drugi žuti) (Brodarac).Ā
BRODARAC: M.Stevanović, Ilijev, Milivojević (L.Stevanović), Janković, Đokić, Knežević, Čolović (Bertoloti), Bojović (Mitrović), PeriÅ”ić (Tričković), Bogdanović, Nikolić (Milenković).Ā
JEDINSTVO: Velimirović, Crnovčević, Petkoski, Đokić, Stevančević, Marjanović, Runjajić, Močić (Alimpić), Pantelić (Jolačić), PivaÅ”, Živanović.

Omladinske lige Omladinske lige Omladinska liga Srbije Brodarac Jedinstvo (Ub)