Arenal je gazda u severnom Londonu
26.09.2021 sportdc.net

Fudbaleri Arsenala savladali su Totenhem u derbiju sjevernog Londona. Arsenal je slavio na svom stadionu sa 3-1.

Arsenal je prvi zaprijetio preko Obamejanga ali nije bilo promjene rezultata. U 12. minuti Arsenal je poveo a strijelac je bio Smit-Rouv. Nije Arsenal stao. U 27. minuti Obamejang je povosio na 2-0. Do kraja prvog poluvremena Arsenal je dao i treći gol a nakon sjajnog prodora pogodio je Saka.

U nastavku susreta, Totenhem je prijetio preko Kejna ali nije bilo promjene rezultata. Saka je imao jedan sjajan pokušaj ali je Ljoris odbranio. Ipak, Totenhem je smanjio preko Sona. U nadoknadi je sjajno pokušao Moura ali je Ramsdejl dobro reagovao.