Rapfinja heroj Lidsa u sjajnoj utakmici
28.11.2020 sportdc.net

Fudbaleri Lidsa savladali su Everton u desetom kolu Premijer lige. Lids je slavio u gostima sa 1-0.

Meč na ''Gudisonu'' je bio fantastičan. Prvu priliku za domaće je propustio Dukure. Potom su prijetili gosti preko Rapfinje i Bamforta ali je ostalo 0-0. U 28. minuti Rapffinja je sjajno šutirao ali je Pikford još bolje odbranio. Potom je prijetio Lids preko Herisona ali je Godfri na gol liniji izblokirao pokušaj gostiju. U završnici prvog poluvremena još dvije šanse.

Prvo je Holgejt propustio veliku šansu za Everton a onda je Herison pogodio stativu. I u nastavku su se redale šanse sa obje strane ali golova nije bilo. Tako je bilo sve do 79. minute, kada je Rapfinja pogodio za vodstvo Lidsa. U nadoknadi susreta, Košta je propustio šansu da ovjeri pobjedu gostiju.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Everton Leeds United