Zvezdini omladinci se brzo rehabilitovali pobedom nad Napretkom

Zvezda posle poraza od lidera Brodarca traži rehabilitaciju protiv Napretka. Već u 5.minutu Knežević, ne čekajući da padne posle centarÅ”uta, loptu Å”alje u mrežu za miran početak. Bačanin u 12. minutu makazicama pokuÅ”ava da iznenadi gostujućeg golmana, za malo je neprecizan, kao i Nikola Mituljikić dva minuta kasnije Å”utem sa ivice kaznenog prostora.Ā

Ā

Nikola Mituljikić i u 20. minutu propuÅ”ta dobru priliku, loptu je zahvativÅ”i polu volejom poslao koji centimetar iznad prečke. A onda Vlajković nesmotreno igra rukom u svom kaznenom prostoru u 27. minutu, sudija Stamenković se nije dvoumio pokazavÅ”i odmah na belu tačku. Ćurić je bio siguran realizator za 2:0.Ā

Zvezda je mnogo bolja ekipa, lopta je non-stop u njihovom posedu, stvaraju ali i propuÅ”taju puno prilika. Jednu takvu nije iskoristio Bačanin u 36. minutu, bio je neprecizan sa desetak metara. Leković 3 minuta kasnije, nakon kornera, ubacuje loptu u mrežu sa svega metra i dovodi Zvezdu do velika tri gola razlike i odlazak na zasluženi petnaestominutni odmor.

Domaći dominiraju i u nastavku, Jovan Mituljikić je servirao Å”ansu Bačaninu, kome Å”ut sa pet metara brani Jordanov, igrao se 51. minut. Gosti redak prelazak na protivničku polovinu kruniÅ”u golom Marinkovića, na asistenciju Jeremića u 62. minutu.Ā

Potom se niÅ”ta ne deÅ”ava do 77. minuta, kada Kahvić udarcem glave loptu sa 8 metara Å”alje pored stative. Očito je da su domaći zadovoljni vođstvom i u drugom poluvremenu su smanjili gas. Do kraja utakmice se niÅ”ta bitnije nije deÅ”avalo, pa je susret zavrÅ”en rezultatom 3:1.

Zvezda je u 31. kolu gost TSC-a, dok Napredak dočekuje vrŔnjake sa Banovog brda.

CRVENA ZVEZDA - NAPREDAK 3:1 (3:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veÅ”tačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stamenković Ivan. POM.SUDIJE: Borović Nikola i GliÅ”ić Nikola. STRELCI: Knežević 5, Ćurić 28. (k.u.) i Leković 39.min (C.Zvezda), Marinković 62.min (Napredak).

CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Krstić, Petrović, Leković, Lukić, Ćurić, Stojanović (Vidojević), J.Mituljikić (Pantić), Bačanin (NikolaÅ”ević), Knežević (Pirgić), N.Mituljikić (Kahvić).Ā

NAPREDAK: Jordanov, Čakić (Marković), Jovičić (Jeremić), Nikolić, Temaj (Denić), Vanić, Pavlović, Mladenović, Vlajković (L.Jovanović), Marinković, Vasilijević (F.Jovanović).