Zvezda u Novoj godini startovala pobedom
02.01.2021 mojacrvenazvezda.net

Gosti su bolje otvorili meč, poveli sa 7:2 a zatim i 8:11 ali je od tog trenutka Crvena zvezda zaigrala ozbiljnije i prešla u vođstvo koje nije ispuštala do kraja utakmice. Tokom najvećeg dela prvog poluvremena naši košarkaši su imali prednost koja je iznosila između  6 i 10 poena da bi serijom od 9:0 u finišu prvog poluvremena stigla je i do maksimalnih + 15. Pored rezultata ono što najviše može da raduje je rola Alekse Radanova koji je ponovo dobio šansu i iskoristio je. Tokom druge četvrtine videli smo debi novog  centra Crvene zvezde Lendrija Noka koji je odigrao nepuna četiri minuta uz učinak od  dva skoka.Volden sa devet i Davidovac sa sedam poena  su bili najefikasniji igrači Zvezde u prvom poluvremenu a kod gostiju se istakao Džastis sa devet poena. Nakon odigranih 20 minuta na semaforu je stajao rezultat 43:28 u korist crveno – belih.

Početkom treće četvrtine koševima Rita i Voldena domaćin odlazi po prvi put na +20. Nakon nekoliko grešaka igrača Zvezde Zadrani uspevaju donekle da smanje zaostatak ali posle tajm auta koji je zatražio Dejan Radonjić Kolom pogađa trojku i odvodi svoju ekipu na 15 poena prednosti. Domaćini su predbrodili kraću krizu i na odmor pred završnih 10 minuta odlaze sa rezultatom 68:50.  Početkom poslednje četvrtine Crvena zvezda je bila nekoliko minuta bez poena što je Zadar iskoristio za seriju od 8:0. Mećutim pri rezultatu  70:58 na scenu stupa Kino Kolom koji postiže sedam poena i definitivno prelama utakmicu u korist svoje ekipe. Do kraja meča Crvena zvezda je rutinski održavala prednost i mirno privela meč kraju.Treba spomenuti da je Lendri Nnoko sa linije slobodnih bacanja postigao svoj prvi poen u Zvezdinom dresu. Nakon odigranih 40 minuta na semaforu je stajalo 81:66 u korist domaćina. U Novu godinu izabranici Dejana Radonjića su ušli pobedom.

Crvena zvezda - Zadar 81:66 (22:16, 21:12, 25:22, 13:16)

Crvena zvezda: O’Brajant 10, Volden 12, Uskoković, Davidovac 7, Lazić 6, Rit 9, Radanov 8, Dobrić 12, Simanić, Kuzmić 6, Noko 1, Kolom 10

Zadar: Paponja, Džastis 12, Palokaj 9, Brala 2, Vujičić, Vuković 2, Bursać 15, Junaković 13, Buljan, Onuaku 11, Planinić 2