PL: Everton ponizio bledi Junajted
21.04.2019 sportdc.net

Fudbaleri Evertona ponizili su Mančester Junajted u okviru 35. kola Premijer Lige. Oni su na svom ''Gudison Parku'' slavili sa 4-0.

Meč je počeo sjajno za domaće. Već u 13. minuti došli su do vodstva a strijelac je bio Brazilac Ričarlison. Iako se očekivao odgovor Junajteda, gosti su bili blijedi i bezidejni. Everton je to iskoristio i udvostručio vodstvo a strijelac je bio Gifi Sigurdson.

Očekivao se u nastavku bolji fudbal gostiju. Međutim, bili su veoma veoma loši. Bez šuta u okvir gola bili su tokom cijele utakmice, što dovoljno govori kako su igrali. A pored toga što su bili loši u ofanzivi, nisu ni u defanzivi bolji bili. Everton je to iskoristio i golovima Dinja i Tea Volkota, došli su do velikih 4-0. To je i bio konačan rezultat.

Everton je sada sedmi sa 49 bodova. Junajted je šesti sa 64 i sve je izvjesnije da ostaju bez Lige Šampiona naredne sezone.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Everton Manchester United