Važna pobeda Sindjelića

Juče je Sindjelić  iz Niša na gostovanju Radničkom iz Svilajnca ostvario najverovatnije najbitniju pobedu u sezoni. Direktni konkurent za titulu u Srpskoj ligi Istok i prolaz u Prvu ligu Srbije je pobedjen sa 1:0. U prvom poluvremenu golova nije bilo i tada se videlo da su ova dva tima kako i njihovi rezultati u sezoni pokazuju veoma ravnopravna.

Sindjelić  je u drugom poluvremenu pokazao da je ipak za nijansu bolji i da on zaslužuje da se sledeće sezone nadje u višem rangu. Klub iz Niša je još od sezone 2005/06 pokušavao da prodje iz Srpske lige u Prvu ligu Srbije, ali ovako dobru šansu nisu još uvek imali.  Još uvek nije ništa rešeno, Sindjelić beži Radničkom samo 3 boda, a ostalo je još četiri kola do kraja prvenstva. Kraj Istočnog dela Srpske lige će biti veoma uzbudljiv, a u sledećem kolu nas očekuje i niški derbi izmedju Sindjelića i Car Konstantina, i još jedan derbi gornjeg dela tabele izmedju Radničkog (S) i Timoka.