Mačva i oslabljena pobeđuje!

Da zasluženo zauzima svoju lidersku poziciju na tabeli Prve lige Srbije tokom celog prvenstva, ekipa FK “Mačva” potvrdila je I današnjom pobedom u utakmici 18. kola Prve lige Srbije. Šapčani su na gostovanju ekipi FK “Proleter” u Novom Sadu, bez pet standardnih igrača, pobedili rezultatom 0:2 (0:0).

Golove za Mačvu postigli su Ognjan Damnjanović u 80. I Miodrag Gemović u 88. minutu utakmice. Zbog povreda I kartona u redovima crveno-crnih danas nije bilo Mladena Lazarevića, Ivana Obrovca, Bojana Matića, Predraga Jeremića I Stevana Živkovića.

U Stručnom štabu Mačve ističu da tokom prvog poluvremena nije prikazana baš kvalitetna igra, beleže se šanse Lekanića I Damnjanovića, ali u drugom poluvremenu, Mačva je imala totalnu dominaciju. Prvi pogodak postigao je Ognjan Damnjanović na asistenciju Gemovića u 80. minutu, dok se već u 88. minutu I Gemović upisuje u listu strelaca.

U narednom 19. kolu Prve lige Srbije, Šapčani dočekuju ekipu Radničkog iz Pirota.