Rukometaši Topličanina odškrinuli vrata Super B lige

U 18. kolu Prve rukometne lige Istok rukometaši Topličanina savladali su na svom terenu Žitorađu sa 19:17, poluvreme 10:9. Nakon ove pobede i poraza Dubočice u Vranju Prokupčanima su četiri kola pre kraja odškrinuta vrata Super B lige. Utakmica je bila vrlo borbena i nervozna u kojoj su se bolje na početku snašli gosti, koji su imali prednost od četiri gola. Do kraja prvog poluvremena igrači Topličanina uspevaju da dostignu prednost i da na odmor odu sa minimalnim vodstvom.

toplicanin-zitoradja

U drugom poluvremenu ista slika na terenu. Velika borba, malo golova i rezultatska izjednačenost sve do pet minuta pre kraja kada Topličanin golovima Manića i Perišića prelama utakmicu i zasluženo osvaja važne bodove. U narednom kolu Topličanin gostuje u Leskovcu u derbija prvenstva gde ima prvu meč loptu za plasman u viši rang.