Alasi se revanširali Kuli

Košarkaši Dunava savladali su u derbiju kola Hajduk iz Kule rezultatom 74:62 (17:15, 20:14, 24:25, 13:08). Ovom pobedom Alasi su se revanširali Kuljanima za poraz u prvom delu sezone. U prvoj četvrtini viđena je izjednačena borba dok su u drugoj deonici domaći odigrali nešto bolje i na odmor otišli sa prednošću od osam poena. Početkom trećeg perioda igre, košarkaši Dunava zaigrali su odlično i već posle tri minuta igre imali najveću prednost na utakmici (14 poena razlike) ali onda dolazi do pada što gosti znalački koriste. Posle niza grešaka u napadu, krajem treće četvrtine Hajduk dolazi na samo -2 poena (54:52). Na radost mnogobrojnih navijača Dunava, domaći igrači ponovo su zaigrali bolje u poslednjih deset minuta i na kraju zasluženo slavili 74:62. Statistiku možete pogledati na sajtu kluba.
U narednom kolu, sledećeg vikenda, Dunav gostuje u Staroj Pazovi.