OFL Lučani : Sloga - Bratstvo 1:1

Premijerni susret desetog kola OFL Lučani odigran je u Kaoni. Sloga i Bratstvo podelili su bodove, igrajući 1-1. Bio je to drugi remi domaćih u prvenstvu i treći vezani gostiju. Uvodni minuti protekli su u rastrzanoj igri, bez konkretnijih akcija. Rivali su bili orijentisani na odbranu sopstvenog gola. Prvi ozbiljniji napad beležimo u 14. minutu. Centarfor Sloge, Rudinac pokušao je sa distance, lopta završava u naručju Sinđelića. Isti igrač pripretio je i u 22. minutu, no i ovoga puta nije bio precizan. Ipak, minut kasnije domaćin stiže do pogotka. Raspoloženi Darko Rudinac, prihvata loptu iz auta, oslobađa se čuvara, ulazi u kazneni prostor i sa 7-8 metara, iskosa sa leve strane, pogađa suprotan ugao. Rezultatski minus, nije trgao goste, koji su bili potpuno indolentni u prvih 45 minuta, pa domaćinu nije bilo teško da sačuva prednost. Jedini udarac ka golu Sloge, uputio je Divljaković na isteku 30. minuta ali je Đošić bio siguran.

Detalj sa duela u Kaoni

Nastavak donosi nešto agilniju igru ekipe u „narandžastim“ dresovima. Već u 50. minutu, Urošević je sebi napravio prostor za udarac unutar kaznenog prostora, međutim nije pogodio cilj. Petnaestak minuta kasnije i Milivojević je probao da donese izjednačenje udarcem iz daljine, lopta odlazi preko gola. Imali su Dljinci više loptu u posedu ali bez ideje u završnici. Nova šansa za Uroševića usledila je u 73. minutu, kada je glavom pokušao da lobuje Đošića, međutim nedovoljno jako, pa je vratar uspeo da interveniše. Trud gostiju isplatio se šest minuta pre isteka regularnog toka. Vlatko Urošević je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor gde biva oboren a arbitar Novaković pokazuje na jedanaesterac. Siguran realizator bio je Topalović. Rezultat 1-1. Treba napometi da je napadač Bratstva povređen prilikom faula i nije se vraćao u igru, pa su gosti završnicu duela odigrali sa desetoricom. Sve u svemu, finiš nije doneo promenu skora i timovi su se morali zadovoljiti podelom plena. Narednog vikenda na programu je poslednje jesenje kolo, gde Bratstvo dočekuje Kotražu, dok će Sloga odmeriti snage sa Bjelicom.