Žitorađani nadigrali Timočanin iz Knjaževca

Fudbaleri Žitorađe pobedili su juče na stadionu "Barište" u zaostaloj utakmici 22. kola Srpske lige Istok ekipu Timočanina iz Knjaževca sa 4:1. Domaćini su u prvih dvadesetak minuta stvorili dve izgledne šanse, koje nisu iskoristili. Gosti su se pak orijentisali na kontranapade iz kojih su povremeno pretili ali je odbrana Žitorađana bila na visini zadatka. Ipak, domaćini stižu u poslednjih 15 minuta prvog poluvremena do kapitalnog vođstva od 2:0 i tako se odlazi na odmor. Sredinom drugog poluvremena gosti smanjuju na 2:1 i pokušavaju da stignu do izjednačenja. Ipak, Žitorađa u samom finišu utakmice sa još dva efektna gola stiže do prve pobede ovog proleća i na svoj konto beleži vredne bodove. U narednom kolu Žitorađani gostuju u Predejanu, gde se sastaju sa domaćim Moravcem.