Napredak promaÅ”ivao nemoguće, Lalatović nismo imali sreće

Odavno Napredak nije igrao tako dobro,napravio bezbroj Å”ansi ali ostao Ā na osvojenom bodu iako je po svim parametrima fudbalske igre sva tri zaslužio. Zato je i trener Lalatović posle utakmice rekao da njegov tim nije imao sreće i da nema Å”ta da zameri svojim igračima, za razliku od njega trener Kanatlarovski bio je prezadovoljan osvojenim bodom kako je rekao na terenu gde Napredak gostima obićno daje 3 do 4 gola. A moglo je da bude drugačije već u 4. minutu danasnji mister promaÅ”aj Nikola Trujić oboren je u Å”esnaestercu gostiju ,sudija Djokić se odlučio da umesto penala pusti prednost jer je lopta doÅ”la do Bajića koji je sa desetak metara promaÅ”io praznu mrežu.Samo dva minuta kasnije topovski je Å”utirao Mićić ali tik pored gola. U 8. minutu Gavrić kreće sa centra niže igrače Ā i Å”utira sa 15 -16 metara a Aleksić sigurno brani mada se čini da je bio sebičan jer je imao i boljih resenja. 18. minut obeležio je prodor AÅ”kovskog po levoj strani upućuje sjajan centarÅ”ut ali su Gavrić i Trujić bili nespretni ispred samog gola. U 21. minutu Trujić sjajno prolazi po levoj strani Å”alje na drugu stativu loptu za Bajića ali ovaj promaÅ”uje.Trujić je u 31 minutu sjajno ponovo proÅ”ao po levoj strani ulazi u 16 metara ali promaÅ”uje jednu od 6-7 svojih stoprocentnih sansi.Samo minut kasnije nova sansa Bajić sa desne strane lepo prolazi gađa Dimitrova, ali on sa 4-5 metra promaÅ”uje gol. Sledi nova Å”ansa več za minut jedna od boljih Mićić sjajno sa 40 metara dubinskom loptom pronalazi Gavrića ali ovaj promaÅ”uje sa 5-6 metara. 37. minut je minut nove Å”anse Bajić sa desne strane na drugoj stativi nalazi Trujića, ali rekosmo danas mister promasaj Ā promasuje tesko promaÅ”ivo.

Drugo poluvreme niÅ”ta drugačije od prvog gosti Ā se isključivo i permanentno brane, a u 50. minutu prva Å”ansa Ā poÅ”to se po levoj strani AÅ”kovski izborio za jednu loptu odlično proÅ”ao uposlio Dimitrova ali ovaj iz neposredne blizine promasuje. A onda Trujić u 55. minutu sjajno prolazi idealno upoÅ”ljava Bajića koji ima otvoren put ka golu ali on Å”utira traljavo pored gola ( samo minut kasnije odlazi na klupu a umesto njega ulazi novi Å”pic Vidaković). Sjajni Trujić u 60. minutu prolazi pravim slalomom po levoj strani kompletnu odbranu Spartaka ali promasuje gol. Trujić samo dva minuta kasnije opet prolazipo levoj strani idealno upoÅ”ljava Vidakovića na 13-14 metara ovaj topovski Å”utira ali preko prečke. Ponovo je Trujić u Å”ansi i to velikoj Luković ga pronalazi na drugoj stativi on sjajno Å”utira glavom ali Aleksić bravurozno brani i pokazuje zasto je jedan od najboljih golmana Jelen Super lige. A onda 69. minut Ā i prvi Å”ut u okvir gola KruÅ”evljana. Novaković bivsi igrač Krusevljana koji je zamenio DŽugurdića sjajno prolazi kroz sredinu a onda na nekih 25 metara topovski Å”utira a golman Krznarić bravurozno brani. Do kraja Napredak Ā i dalje napada Janičić u 74. minutu posle kornera pogadja stativu, Trujić joÅ” jednom sam ispred Aleksića a nadoknadi vremena Vidaković iz okreta pokusava ali bez uspeha ostaje 0:0 najnepopularniji rezultat, ali igra iznad njega.

Stadion "Mladost" KruÅ”evac , glavni sudija: Nenad Đokić (Užice) 7, gledalaca: 4000 , Ā opomenuti igrači: Regan i Mićić ( FK "Napredak" ) , Kovačević, (Spartak) Petrović - crveni karton (FK "Spartak") u 89. minutu. Igrač utakmice: Branimir Aleksić ( Spartak).

Ā FK "Napredak" : Krznarić 7, Luković 6,5, AÅ”kovski 6,5, Janičić 7,5, MiloÅ”ević 7 , Mićić 7, Gavrić 7, Regan 7, Bajić 7 ( Vidaković- ), Dimitrov 6,5 ( Vukmirović 7 ), Trujić 8 ( Božović- )

FK "Spartak" : Aleksić 8, Petrović 7, Kovačević 7 , Šarac 7 , Torbica 7, Džugurdić 6 ( Novaković 7 ), Trivunović 6,5 ( Mrkela- ), Nosković 6 ( Milić -) , Mezei 6,5, Antonić 6,5, Tumbasević 6,5.