23.05.2013 Miroslav Todorović

PLS: Mladenovac - Mladost (L) 0:1

Stadion "Selters" bio je mesto duela Mladenovčana i Lučanaca u okviru 31. kola PLS. Susret podjednako značajan i jednima i drugima, možda domaćinu za nijansu bitniji, imajući u vidu bodovni saldo. Mladenovac je jednostavno morao do trijumfa kako bi sačuvao šanse za opstanak, dok su gosti imali svoju računicu i sa osvojenim bodom. Epilog utakmice – pobeda Mladosti. Uknjižili su Lučanci zlata vrednu „trojku“ i načinili, možda, presudan korak u borbi za očuvanje statusa prvoligaša. Ruku na srce, mnogo su im u tome pomogli igrači Mladenovčana, načinom igre na današnjem meču. Uvodnih dvadesetak minuta, obeležila je nešto zatvorenija igra rivala. Prvi ozbiljniji udarac uputili su Mladenovčani preko Milašinovića, koji je tukao sa 25 metara ali je Janković bio siguran. Minut kasnije, uzvratili su Lučanci preko Garića, čiji je pokušaj sa distance završio u rukama Radića. Ključni momenat utakmice zbio se u 28. minutu. Defanzivac Mladenovčana hteo je da vrati loptu svom golmanu ali je ona bila nedovoljno jaka. Nesporazum zadnje linije domaćih iskoristio je Stanojlović, stigao do lopte, izašao sam pred vratara, obišao ga i loptu plasirao u mrežu. Rezultat 0-1. Nakon vođstva Mladost se povukla čekajući strpljivo pravu priliku. Do nje je došlo u 44. minutu. Vasić je pokušao sa ivice kaznenog prostora ali biva neprecizan.

Detalj sa meča Mladenovac – Mladost(L)

Bledi i bezidejni fudbaleri domaćih, krenuli su nešto ofanzivnije u nastavku. Više su imali loptu u posedu, međutim bez pravih akcija i prilika. No, beležimo odličan udarac Kašića sa 25 metara, na isteku jednog časa igre. Tukao je u gornji levi ugao ali je Janković dobrom intervencijom sačuvao mrežu. Mogao je iskusni Vasić da duplira prednost Lučanaca u 77. minutu. Dobro je šutirao sa dvadesetak metara - lopta prolazi tik pored desne stative Radićevog gola. Nove pokušaje Mladenovčani su imali u 79. odnosno 83. minutu, preko Marka Milunovića i Dobrašinovića. Prvi je šutirao iznad gola, dok je udarac Dobrašinovića Janković zaustavio. Ni pomenute prilike nisu bile plod izgrađene akcije, već se sve u igri domaćih svodilo na pokušaje iz daljine. Kako se bližio kraj susreta bilo je jasno da će bodovi pripasti gostima, koji su u samoj završnici mogli do još kojeg pogotka ali nisu bili dovoljno koncentrisani u situacijama kada su imali višak igrača na protivničkoj polovini. Bilo kako bilo, važne bodove osvojili su izabranici Ljubiše Dmitrovića i omogućili sebi da ostatak sezone odigraju nešto rasterećenije, dok pulenima Žarka Đurovića predstoji rovovska borba za opstanak bez prava na kiks u narednim duelima.