Tešnjar bolji od Zadrugara

U utakmici 21. kola Okružne lige Kolubara odigranoj na stadionu "Riverside" u Valjevu Tešnjar je savladao ekipu Zadrugara iz Lajkovca rezultatom 2: 1 (1: 0) i time još jednom pokazao da je negostoljubiv domaćin jer ovog proleća na svom terenu gostima nije prepustio ni bod. U idealnim fudbalskim uslovima odigrana je prava prvenstvena utakmica koja nije bila lepa za gledanje ali ipak do samog kraja neizvesna. U prvom poluvremenu nije bilo nekih izrazitih prilika ni na jednoj ni na drugoj strani. Igralo se izmedju dva šesnaesterca uz mnogo grešaka. I kada se ocekivalo poluvreme u 45. minutu konačno prava akcija Tešnjaraca, idealan centaršut Lalovića na drugu stativu, tamo loptu čeka Liknić i glavom je sprovodi u mrežu - 1:0 za Tešnjar. Nastavak je doneo sličnu igru kao u prvom poluvremenu. Sredinom drugog pluvremena grešku zadnje linije Zadrugara vešto koristi Marjanović, krade loptu i šutira sa oko 20 metara u donji ugao golmana Zadrugara i trese mrežu - 2:0 za Tešnjar. Ovim golom Marjanović je nastavio sjajnu golgetersku seriju ovog proleća. Kada se očekivalo da će Tešnjar lako privesti ovu utakmicu kraju i zabeleziti važna tri boda jedan karambol u šesnaestercu domaćih koriste gosti i stižu do smanjenja rezultata - 2:1. Do kraja nije bilo većih uzbudjenja. Lajkovčani su pokušavali da dodju do izjednačenja, Tešnjarci se uspesno branili za konačnih Tešnjar-Zadrugar 2:1. Interesantan detalj je da su zbog prigovora sudiji isključena oba trenera pa su kraj utakmice dočekali iza zice. Narednog vikenda na Senjaku je gradski derbi. Tešnjar gostuje ekipi ZSK-a. Prilika da se uziva u dobrom fudbalu jer su utakmice ova dva rivala uvek bile uzbudljive i neizvesne.

Tešnjar: Radojević, Vujić, Kerleta, Janjić, Radovanović (Vasiljević), Jokić, Lalović, Marjanović, Stašević(Milosavljević Nenad)(Manojlović), Vučićević, Liknić.

OFK Divci 6 : 2 Ribnikar
Pepeljevac 0 : 4 Trlić
Tešnjar 2 : 1 Zadrugar
Vrujci 1 : 2 ZSK
Mladost 1 : 0 Polet
OFK Jabučje 1 : 1 Brezovica
Rubribreza 1 : 1 Banjani