Preokretom do pobede u derbiju

Tešnjar je upisao nova 3 boda i stigao do treće pobede ovog proleća iz četiri utakmice. Na Riversajdu je danas pala odlična ekipa Divaca koja je bila nadomak pobede ali poklekla u samom finišu, Tešnjar - Divci 2:1 (0:0). Dobra fudbalska predstava je bila danas na Riversajdu. Lepo vreme, idealan teren za igru i rekordan broj gledalaca učinili su da se danas provede lepo fudbalsko popodne. Za to su se pobrinuli i akteri meča, igraci Tešnjara i Divaca koji su pružili kvalitetnu fudbalsku predstavu neizvesnu do samog kraja. Na kraju čini se da je pobedila srećnija ekipa Tešnjara. Bili su gosti iz Divaca dominantniji tokom većeg dela susreta, kontrolisali igru, stvarali prilike i uspeli prvi da dodju do vodjstva u 67. minutu evrogolom, udarcem sa oko 20 metara. Izgleda da je bilo potrebno da Tešnjar primi gol da bi se njegovi igrači probudili i zaigrali ofanzivnije i hrabrije. Ulazak u igru Mićka Vasiljevića i Miloša Marjanovića preporodio je ekipu koja je krenula na sve ili ništa i na kraju dobila sve. Bio je to hičkokovski završetak meča. Najpre nakon jednog od serije kornera Tešnjara sjajno reaguje danas odlični Nebojša Milosavljavljevic i u 82. minutu poravnava rezultat na 1:1. Nakon gola nastavila se ofanziva Tešnjara i u 89. minutu nakon sjajnog prodora Nenada Milosavljevića i povratne lopte na peterac natrčava Marjanović i levom nogom postiže gol za pobedu i neopisivo slavlje Tešnjaraca na terenu. U nadoknadi vremena treba pomenuti i crveni karton Nenadu Milosavljeviću dobijenog zbog nesportskog ponašanja prema sudiji. Na kraju možemo zaključiti da danas Tečnjar nije briljirao, ali sav rad i trud ulozen u poslednje vreme i onaj nesrećan poraz protiv Pepeljevca morao se vratiti kroz gol Marjanovića u 89. minutu.

Tešnjar: Radojević, Jokić (Pavlović), Kerleta, Marković, Janjić, Milosavljević Nebojša, Lalović, Stašević (Marjanović), Milosavljević Nenad, Vućićević (Vasiljević), Liknić.

Pepeljevac 1 : 0 Ribnikar
Tešnjar 2 : 1 OFK Divci
Vrujci 1 : 3 Trlić
Mladost 0 : 4 Zadrugar
OFK Jabučje 0 : 1 ZSK
Rubribreza 3 : 0 Polet
Sovljak 2 : 0 Brezovica