Inđija - Proleter 0:2 (0:1)

Teško da je bilo ko na stadionu u Inđiji bio pred meč svestan da će odgledati ili odigrati ovako zanimljiv vojvođanski derbi. Bilo je tu dobrih akcija rivala, promašenih šansi, golova i na žalost brojnih kartona obe boje. Taj detalj je posebno bio bolan i nepovoljan jer su ekipe na kraju meča imale samo devet igrača u terenu.

Sve je na početku izgledalo da su zeleno-beli pobedom u Novoj Pazovi izašli iz krize rezultata. Već u petom minutu Lemajić je u šansi, ali je njegov šut dobro izblokiran i lepa prilika za vođstvo je prokockana. Gosti odgovaraju već u sledećem minutu i nagoveštavaju da nisu došli da se brane.

Prva prava prilika za gol i bilo je 0:1. Brza polukontra posle greške srednjeg reda domaćina, lopta stiže do Drinića koji je Savića lepo prevario, a potom je uputio sjajan šut u suprotan ugao nemoćnog Milinovića. Igrao se tada 27. minut meča. Domaćn pomalo šokiran sa novim minusom na svom terenu, a pravi stiže u 36. minutu. Tada je Živković nepotrebno visoko podigao lakat, pada Nedeljković i štoper Inđije je morao opravdano na kupanje.

Da se sve nastavi u crvenoj boji, potrudio se nesmotreno Babić. Ovaj igrač je dobio prvi žuti u 30. minutu, a trinaest minuta kasnije i drugi, pa je i on morao put svlačionice. Tada nastaje metež na južnoj tribini, pa je intervenisala redarska služba i policija. Meč je bio u prekidu nekoliko minuta, ali je nastavljen, pa su igrači brzo otišli na odmor. Pre samog poslednjeg zvižduka Ćeramilca, domaćin u prilici da ugrozi Nastića. Ipak, šut glavom Tomanovića nije bio težak zadatak za golmana gostiju.

Drugo poluvreme Inđija otvara šansom Dimitrova. Odličan prodor po desnoj strani, ulazi Dimitrov u kazneni prostor, šutira u bliži ugao, a Nastić istu šalje u korner. Minut kasnije i mogla je da se udvostruči prednost gosta. Stančetić se nija snašao u izglednoj poziciji šutem kraj gola Milinovića. Isti igrač je ponovo u šansi u 51. minutu. Bila je to ponovo velika prilika za ovog igrača koja je propuštena a spada u domen stoprocentnih.

Dimitrov koji je jedini bio opasan po gol gosta je pripretio u 53. minutu. Bio je to pokušaj sa oko 30 metara od gola gosta. Minut kasnije i prečka je bila saveznik domaćina. Nedeljković je raspalio po lopti, a sjajnu poziciju mu je uzgradio Drinić.

I kako to biva kad ne ide jednoj ekipi, onda se ređaju greške. Ovog puta Bojan Dubajić kopira kolegu iz tima i u prekidu igre zarađuje direktan crveni karton. Igrao se tada 60. minut, a lakat je bio taj koji je pocrveneo.

Sa dva igrača manje u terenu, a gost sa igračem manje od početnog, domaćin pokušava da poravna rezultat. Dimitrov je opet u šansi. Igrao se tada 75. minut, a iz najbolje prilike Dimitrov promašuje loptu posle asistencije Ivkovića.

Kazna je stigla u 85. minutu. Bila je to izgubljena lopta domaćina koji je već vidno umoran, usledila je polukontra gosta, Vujaklija ulazi u kazneni prostor zaobilazi golmana i onda lagano plasira loptu u mrežu. Potom radost na već poznati način strelca, a kako je imao žuti (82'), dobija još jedan i slavlje je nastavio u svlačionici.

Do kraja brojčano izjednačeni rivali sa po devet igrača u terenu, ali snage za promene nije bilo.

Inđija, Gradski stadion
Gledalaca: oko 400
Inđija: MIlinović (K), Stevančević (Lazareski), Dukanac, Savić, Živković, Tomanović, Zelić, Petrović (Stanković), Dubajić, Dimitrov, Lemajić (Ivković); trener Zoran Govedarica
Proleter: Nastić, Tanasin, Tanušev, Žigić (K) (Krasić), Kovačević, Nedeljković, Babić, Drinić (Vujaklija), Mićić (Ivanić), Stančetić, Kavčić; trener Nenad Lalatović
Sudija: Radovan Ćeramilac
Pomoćnici: Vukan Gordić, Miloš Mišljekin; četvrti sudija Momčilo Marković - svi iz Beograda
Delegat: Miodrag Radaković iz Žitišta
Strelci: Drinić u 27' i Vujaklija u 85' za Proleter
Žuti kartoni: Tomanović (36') Inđija; Žigić (63'), Nedeljković (70'), Babić (30'), Vujaklija (82') Proleter.
Crveni kartoni: Živković (36') i Dubajić (60') Inđija; Babić (43') i Vujaklija (86') Proleter

Izvor: SportIN.biz