PLS: Inđija - FK Sloga 0:0

Duel dva rivala koja iza sebe imaju tradiciju dobrih utakmica sastala su se na terenu u Inđiji. Tim Zorana Govedarice je posle slabog starta proleća dočekao je ekipu Sloge iz Kraljeva koja sa druge strane ima pozitivan skor u prva 3 kola.

Prvi šut na utakmici je viđen tek u 10, minutu utakmice kada je Košutić posle dodavanja Avrića prizemno šutirao ali je lopta završila pored stative Šejića.

Ponovo je Košutić pokušao da ugrozi gol Šejića u 16. minutu ali nije bio uspešan.

Inđija je pojačala pritisak na Slogu, a nova prilika je viđena u 19. minutu. Košutić je ubacio za Lemajića kojem sa glave loptu skida Šejić ali ona dolazi do Avrića koji šutira iz izgledne pozicije i na veliko razočarenje prebacuje gol Sloge.

U 34. minutu je golman kraljevčana ponovo bio na visini zadatka kada je ispred Lemajića još jednom uspeo da uhvati loptu koja je išla na glavu napadača iz Inđije.

Poslednji minut prvog poluvremena mogao je da bude koban za zeleno-bele. Posle ubačene lopte Gobeljića, Drašković je glavom šutirao pored stative Milinovića koji se okliznuo i bio je već savladan. Ipak, na sreću kapitena Inđije mreža je mirovala.

Posle ove situacija poluvreme je privedeno kraju, a rezultat je ostao 0:0.

Na startu drugog poluvremena treneri obe ekipe reaguju i vrše izmene. Umesto Avrića koji nije odigrao na nivou ušao je Bojan Dubajić, a u redovima Sloge umesto Marušića na teren je ušao Anđelković.

U 51. minutu kapiten Sloge je uputio prvi šut u okvir gola Inđije ali je golman Milinović bio na pravom mestu.

Samo minut kasnije i šansa na drugoj strani. košutić je pokušao sa 18 metara da savlada Šejića ali se sve završilo gol-autom.

Novi pokušaj Sloge je zabeležen u 58. minutu. Brkić je bio viši u skoku sa Tomčićem i šutira glavom pravo u ruke kapitena Inđije.

U 69. minutu velika prilika za Inđiju. Dubajić je posle ubacivanja Lazareskog iz odlične pozicije šutirao ali je Šejić odlično odreagovao i izbio u korner.

Konačno novi šut je viđen u 89. minutu. Ivković je povukao loptu sa svoje polovine, zatim dolazi do 16terca gostiju odakle šutira ka golu ali pogađa Dimitrova i sve se završava gol autom.

Nova prilika je bila u 90. minutu. Ovog puta je Ivković ubacio za Dimitrova koji sa 3 metra glavom prebacuje gol Šejića.

U samom smiraju utakmice Lemajić je sa pola metra propustio šansu utakmice kada je promašio ubačenu loptu Tomčića.

Do kraja utakmice Sloga je uspela da čestim prekidima i (ne)popularnom valjanju po trani sačuva bod u Inđiji, a utakmica se završava nerešeno, 0:0.

Stadion: FK Inđija