Derbi kola uspešnih startera na Nišavi, pomoravski derbi pored "staklare", da li će se Brod "nasukati" u Vlasini

Na startu Istoka favoriti su se žestoko opekli. Dominantni lider je teškom mukom došao do boda protiv probuđenih “orlova”, poslednja Budućnost je odolela u Zaječaru. Ćuprijčani moraju biti zadovoljni bodom u Brzom Brodu. Premijera je obeležena remijima (četiri), Prahovčani su minimalno dobili Svilajčane, Kruševljani su srećno savladali Vlasinu a jedini trijumf gostiju upisali su Piroćanci u Paraćinu.

Trstenik PPT je do poslednjih trenutaka imao prednost protiv Đerdapa i indivdualnom greškom u 90. minutu od gotovog napravio veresiju. Dinamo je srećno dobio Radnički iz Svilajnca, koji nije iskoristio jedanaesterac. Prahovčani su time dodali novu recku pored Dunava gde su ubedljivi i dominantni.

Ko će pobediti u derbiju 17. kola Srpske lige "Istok" ?

1
Radnički Pirot
20
77%
2
Jedinstvo 1936 Kruševac
4
15%
3
Nerešen ishod
2
8%

Pomoravski derbi igraju Morava 1918 i GFK Jagodina. Odigrali su egal meč oslabljeni u Brzom Brodu. Odlaskom Čupića, Todorovića i Stankovića mnogo su izgubili, tako da je trener Popović krenuo sa 5-6 bonusa i nekoliko mlađih igrača. Utakmicu su obeležili evrogolovima Alempijević i Čakić. Jagodinci su odigrali još jedan derbi Pomoravlja sa “staklarcima” i morali su se zadovoljiti bodom. Ekipa sastavljena uglavnom od bonusa polako stasava i oscilacije su razumljive. Igraju poletno, brzo i napadački, i sve obećava kvalitetnu fudbalsku predstavu.

Đerdap je u poslednjim trenucima meča u Trsteniku došao do velikog boda i zadržao se ispred niških ekipa koje su takođe remizirale. Na Fetislamu ne sme biti rasprodaje bodova kao jesenas ukoliko razmišljaju o opstanku. Imaće rivala po meri, Jedinstvo iz Paraćina, koje je razočaralo na premijeri i glatko izgubilo od Piroćanaca. Doveli su nekoliko novih igrača i trebaće vremna da se kockice slože i tim dobije željenu strukturu.

OFK Sinđelić je priredio prvorazredno iznenađenje i odneo bod iz Vranja. Bili su dominatni u pojedinim periodima igre i povratak komandanta odbrane Ranđelovića bio je pun pogodak. Stabilizacija finansija ide u prilog ostvarivanju boljih rezultata i beg iz opsne zone. Ugostiće Svilajnčane koji su imali peh u Prahovu da promaše penal i ostanu bez boda.

Vlasina je prekinula niz od četri pobede porazom Kruševcu. Reče trener Nikolić da su igrali “viktorije” sa domaćinom, stvorili nekoliko zicera i greškama golmana I uže odbrane otišli u poraz. Promenili su tim, ali nikako da reše problem realizacije. Poseduju individualni kvalitet, iskustvo i kod kuće imaju problem kad im se rivali zatvore. Nemaju većih ambicija i po prikazanim igrama mesto im je u vrhu. Brodari su u najmanju ruku zaslužili više od boda na premijeri i trener Đorđević je zadovoljan izdanjem momaka. Sa novajlijama Milutinovićem, Savićem i povratnicima u tim, Tošićem i najboljim strelcem Jankovićem mogu da iznenade u Vlasotincu.

Piroćanci su održali lekciju Paraćincima i potvrdili dobre igre iz pripremnog perioda. Red remija, red pobeda u finišu polusezone uticao je da imaju manje bodova od očekivanog i za sada nisu konkurentni lideru. Kruševljani su pobedili, ali su ostali dužni za bledo izdanje protiv Vlasine i pamtiće se samo tri boda. Jači su za dva bočna i pokretljiva igrača i otprilike to je ista ekipa. Sudeći po startu i viđenom, Radnički je pored Nišave ubedljiv i bliži su pobedi protiv Jedinstva 1936.

Još jedan duel privlači pažnju. Pored “staklare” igraju SFS Borac i Timok 1919. Oba rivala su na startu remizirali, s tim da bod domaćina u Jagodini mnogo više vredi od kiksa Zaječaraca protiv fenjeraša. Paraćinci su ostali bez većine iskusnih nosilaca igre i podmalađeni pokušaće da se domognu bezbedne sredine tabele. Timok 1919 igrao desetkovan i trener Rajčić je na raspolaganju imao samo 14 igrača. Stvorili su mnogo šansi (pogodili prečku) i lopta nije našla put do gola. Trener Rajčić je ranije sedeo na klupi Paraćinaca i dobro je upoznat sa sistemom igre i mentalitetom tog podnevlja.

SU Dinamo Jug trebalo bi da ima lakši deo posla u susretu sa fenjerašom u Popovcu, ali po nepisanom pravilu najteže je pobediti unapred dobijene utakmice. Možda su potcenili položaj na tabeli Nišlija i to im se moglo obiti o glavu. Moraju ovo shvatiti kao opmenu jer im niko neće pokloniti titulu. Mlad sastav Budućnosti odigrao je rasterećeno u Zaječaru, bez respekta i željni dokazivanja mnogima će zagorčati život.


OFK Brzi Brod 3 : 1 Dunav
Jedinstvo 1936 2 : 2 GFK Jagodina
Jedinstvo (P) 2 : 1 Timok 1919
Trstenik PPT 2 : 2 SU Dinamo Jug
Đerdap 2 : 1 Radnički (S)
Radnički (P) 1 : 2 OFK Sinđelić
Vlasina 3 : 0 Budućnost
Morava 1918 3 : 1 SFS Borac
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 SU Dinamo Jug 23 17 3 3 54
2 Radnički (P) 23 12 6 5 42
3 Morava 1918 23 12 6 5 42
4 Jedinstvo 1936 23 12 5 6 41
5 Vlasina 23 11 5 7 38
6 Dunav 23 10 5 8 35
7 GFK Jagodina 23 8 10 5 34
8 Timok 1919 (-3) 23 10 5 8 32
9 Jedinstvo (P) 23 9 2 12 29
10 OFK Brzi Brod 23 8 5 10 29
11 SFS Borac 23 7 6 10 27
12 OFK Sinđelić 23 7 6 10 27
13 Trstenik PPT 23 7 5 11 26
14 Radnički (S) 23 5 7 11 22
15 Đerdap 23 6 4 13 22
16 Budućnost 23 1 4 18 7
XS SM MD LG XL XXL