22.10.2024 Stevan Davidović

Kad se Nikola Tomić razigra

Trostruki strelac Nikola Tomić (foto: KMF Tisa)

Posle remija sa komšijama iz susednog Bečeja (4: 4), futsaleri Tise u 2. kolu Futsal lige Vojvodine, u duelu sa starim sportskim prijateljima iz Novih Banovaca, ništa nisu prepustili slučaju, dobrom i angažovanom igrom pobedili su SU Omladinac, lakše nego što se očekivalo,   6: 2 (3: 0).

U ovom duelu raspoloženi Nikola Tomić je već u 4. minutu golom nagovestio da je ovo njegovo veče, posle desetak minuta u listu strelaca se upisao i Čičić, da bi borbeni Ikrašev u poslednjem minutu prvog dela utakmice postigao gol za 3: 0, što je bio i rezultat u poluvremenu.

U nastavku gosti kreću agilnije pa su golom Marka Turčinovića u 23. minutu smanjili na 3: 1, da bi Tomić  dva minuta kasnije postigao svoj drugi gol (4: 2). Usledio je period od 10 minuta kada su mreže mirovale, da bi u 35. minutu Nebojša Đukić povisio na 5: 1, a Nikola Tomić u poslednjem minutu sve začinio svojim trećim golom za (6: 1), da bi odmah potom Dušan Sretenović, koliko toliko ublažio poraz za konalčnih 6: 2.

U 3. kolu, narednog vikend, a Tisa igra u Novoj Pazovi sa istoimenom domaćom ekipom, dok Omladinac dočekuje neporaženi Bečej 2003.

Tisa - Omladinac 6:2 (3:0)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 30. Sudije: Đoka Simnedić (Mol), Bojan Graovac (Ruma), Strahinja Mijatović (Novi Sad). Delegat: Marko Dragičević (Ruma).

Strelci; 1: 0 Tomić u 4, 2: 0 Čičić u 16, 3: 0 Ikrašev u 20, 3: 1 Turčinović 23, 4: 1 Tomić u 25, 5: 1 Đukić u 35, 6: 1 Tomić u 39 i 6: 2 Sretenović u 39. minutu. Žuti kartoni: Zeljković, Čičić, Salihović (Tisa), Denić i Miloš Stikić (Omladinac).

Tisa: ĐUROVIĆ, DRAŽIĆ, TOMIĆ, IKRAŠEV, ĐUKIĆ, Ćurčić, Vasić, Zeljković, Čičić, Stojanov, Salihović

SU Omladinac: MARGETIĆ, DENIĆ, TURČINOVIĆ, DRČA, MILOŠEVIĆ, Uroš Stikić, Miloš Stikić, Ružičić, Bajić, Turuklo, Šiklić, Sretenović

Piše: Stevan Davidović

Bečej 2003 10 : 2 Kraljevićevo
Full Feel 7 : 2 Nova Pazova
Tisa 6 : 2 Omladinac